Nastolatki postanowiły wybrać się na spacer. 17-latka i 18-latka to mieszkanki Krasnojarsku. Podczas spaceru zostały napadnięte przez mężczyznę, który zgwałcił jedną z nich, drugą ciężko pobił i okradł je z wartościowych rzeczy. Na miejsce zdarzenia przybyła policja i… wlepiła dziewczynom mandat w wysokości ok. 3000 złotych za złamanie kwarantanny. Sprawa została nagłośniona w mediach i internecie. Policja musiała zareagować i wycofać mandaty.

Dwie koleżanki postanowiły się tylko przejść. Spotkała je trauma, która będzie z nimi całe życie. Policja okazała się jednak być wierna obowiązującym zasadom stanu epidemicznego. Mimo tego, co spotkało nastolatki, postanowiono wystawić mandat… im samym. Można pomyśleć, że jest to niedorzeczna pogłoska, jednak tę informację potwierdziła Ekaterina Rositskaya, szefowa biura prasowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Krasnojarsku.

Nastolatki zostały napadnięte i dostały mandat

Dziewczyny zostały znalezione przez patrol policji. Były w bardzo złym stanie. Mimo to policjanci nie chcieli, by ominęła je kara za złamanie kwarantanny. Rodzice młodych Rosjanek zgłosili tę sprawę wyżej.

Media nagłośniły zachowanie policjantów. W internecie zawrzało od nieprzychylnych, pełnych krytyki komentarzy. Opinia publiczna zmusiła policję do zmiany decyzji. Jak zapewniła policja w komunikacie, żadna z dziewcząt ostatecznie nie zostanie ukarana, ponieważ ofiary zwróciły się o pomoc w sprawie swojego zdrowia i życia.

  1. Idealne kotlety schabowe wymagają kilku dodatkowych kroków. Warto, smak jest nieziemski
  2. Jak długo zostaniemy w maseczkach? Szumowski wygadał się w programie na żywo, ogromne zaskoczenie
  3. Mąż prawie zemdlał, gdy zobaczył zdjęcie USG żony. Przypadek jeden na 15 milionów

Napastnik został odnaleziony

Tuż po tym, jak funkcjonariusze wycofali swoje mandaty, znaleziony został napastnik. Był to 55-letni mężczyzna, który miał przy sobie przedmioty zabrane swoim ofiarom.

Kobiety pozostają pod opieką psychologa i lekarza. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. To, że funkcjonariusze wymierzyli karę, zupełnie nie mieści się w głowie. Swoim myśleniem być może kierowali się przez liczne nieprzestrzeganie kwarantanny. O interesującym sposobie, jaki wymyślono w tej sprawie, pisaliśmy w osobnym artykule.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nastolatki
unsplash.com/Patrick Buck

Młode dziewczyny przeżyły prawdziwą traumę, a spotkała je jeszcze kara.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Burza pod nagraniem Andrzeja Dudy z Parku Narodowego. Wszystko przez jeden szczegół
  3. Mężczyzna zauważył auto w wodzie. Straż i policja przyjechała od razu, niestety było za późno
  4. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet świata. Okoliczności śmierci rodzą wiele pytań
  5. Tragiczna śmierć w Białymstoku. Ciało noworodka znaleziono na wysypisku, zatrzymano 2 osoby
  6. Kiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwości

Źródło: polishexpress.co.uk

 

Poprzedni artykułPies czy kot? Kto jest najlepszym przyjacielem człowieka?
Następny artykułMatka udusiła córeczkę we śnie. Psychiatra właśnie ujawnił, co mogło pchnąć kobietę do najgorszego
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl