Nastolatkowie jeżdżący po płonącym buszu — to brzmi jak historia, która nie może mieć dobrego zakończenia. A jednak, intencje, jakimi kierowali się ci dwaj nastoletni chłopcy, oraz to, że ich misja zakończona była ostatecznie sukcesem, sprawiła, że cały świat okrzyknął tę dwójkę bohaterami.

Zazwyczaj takie zachowania nie są pochwalane, jednak w sytuacjach kryzysowych priorytety się zmieniają. Podczas gdy Australia płonie, a życia ludzi i zwierząt są coraz bardziej zagrożone, wiele osób naginana granice tego, co zazwyczaj jest akceptowalne, by pomóc w każdy sposób, w jaki tylko potrafią. W taki właśnie sposób zachowali się ci dwaj nastolatkowie, którzy wjechali swoim samochodem w płonący busz.

Nastolatkowie na ratunek koalom

Na wideo, które bardzo szybko stało się viralem, widzimy samochód wypełniony koalami. Zwierzęta siedzą na fotelach albo na podłodze pojazdu, chowają się przy tylnej szybie. Nagranie zostało opublikowane na Reddicie przez kuzyna chłopaków, który podpisał je:

W trakcie strasznych pożarów w Australii, moi kuzyni postanowili uratować tak dużo koali, jak tylko mogli.

Ci dwaj chłopcy, 19-letni Micah i 18-letni Caleb szacują, że uratowali około 20 koali. Chłopcy zadeklarowali się, że zajmą się zwierzętami, dopóki te nie będą gotowe na powrót na wolność i że nie zamierzają wywozić ich z wyspy Kangura, na której zwierzęta zostały znalezione.

Niezwykłe poświęcenie

Wolontariusze w Australii robią wszystko, co tylko mogą, żeby pomagać ludziom i zwierzętom, które ucierpiały podczas tragicznych pożarów. Straty są oczywiście wciąż porażające. Ale to, do jakiego poświecenia zdolni są ludzie w tak ciężkich sytuacjach, wzrusza. Ci nastolatkowie udowodnili, że mają w sobie wiele współczucia.

ZOBACZ NAGRANIE:

Nastolatkowie uratowali nawet 20 koali!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do zespołu hospicjum dla dzieci dołączyła nowa terapeutka. Podopieczni od razu ją pokochali
  2. Koty opiekują się i obejmują uratowanego i chorego szczeniaka. Właściciel pokazał zdjęcia
  3. Tata nagrał pierwsze spotkanie synka z adoptowanym psem. Wzruszające do łez wideo
  4. Kotek kradnie skarpetki ze stópek dziecka. Potem ucieka z „łupem”
  5. Podczas porodu rottweilera wszyscy przecierali oczy. Nie spodziewali się, że nowo narodzone szczeniaki przyjdą na świat w takiej liczbie

źródła: ladbible.com, popularne.pl

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego