Nasz Nowy Dom, to program, który odmienił los setek Polaków. Tym razem Katarzyna Dowbor wraz z ekipą, pomogła niepełnosprawnemu chłopcu i jego rodzinie. Bliscy w końcu mogą normalnie żyć. 
 
Podziw, radość i wzruszenie, a także chęć niesienia pomocy. Program Nasz Nowy Dom budzi w nas najpiękniejsze emocje. Nierzadko patrząc na tragiczny, niesprawiedliwy los wspaniałych ludzi, ciężko pohamować łzy. Kiedy Katarzyna Dowbor przekroczyła próg domu rodziny spod Radomia, całkowicie odmieniła ich życie.   
 
 
Nasz Nowy Dom: chłopiec z porażeniem mózgowym
 
W jednym z ostatnich odcinków ekipa programu Nasz Nowy Dom, z Katarzyną Dowbor na czele, odwiedziła 5-osobową rodzinę ze wsi Maliszów, położonej nieopodal Radomia. Tym samym odmieniła życie niepełnosprawnego chłopca, który cierpi na porażenie mózgowe. 
 
 
Życie pani Izabeli i pana Waldemara, oraz ich trójki dzieci, jest całkowicie podporządkowane chorobie najstarszego syna – Rafała. Niestety, dom ogrzewany starym piecem kaflowym, nie był dostosowany do ich potrzeb. Rodzice wraz z niepełnosprawnym synem zamieszkiwali jeden pokój, natomiast pozostała dwójka rodzeństwa, Karolina i Maciek, nie posiadali własnego konta do nauki czy wypoczynku. 
 
Wysokie progi i prowizoryczny podjazd był koszmarem, który na nowo rodzina musiała przeżywać każdego, kolejnego dnia. Łazienka, do której nie można było wjechać wózkiem, nadwyrężała zdrowie rodziców, muszących nosić niepełnosprawne dziecko na rękach. 
 
– Syn wymaga ciągłej opieki. Cały czas potrzebuje naszej pomocy, naszych rąk, naszych nóg. To jest tak głębokie upośledzenie, że Rafał sobie bez nas nie poradzi – zwierzyła się w programie Nasz Nowy Dom pani Izabela
 
Okazało się też, że dom stwarza dla rodziny śmiertelne niebezpieczeństwo.
  1. W trakcie kwarantanny zabrała dzieci na spacer. Szybko pożałowała, wylądowała w szpitalu i wcale nie przez koronawirusa
  2. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza
  3. Anna Mucha nie może już wytrzymać na kwarantannie. Pokazała wideo z synkiem: „Ja chcę do pracy”
Niebezpieczny dom
 
Dom, w którym zamieszkiwała rodzina, nie był jedynie źle przystosowany do ich potrzeb. Ekipa popularnego programu telewizji Polsat odkryła, że na dachu budynku jest zniszczony, śmiertelnie niebezpieczny eternit.
 
Na szczęście Katarzyna Dowbor przybyła w samą porę, a udział w programie Nasz Nowy Dom okazał się zbawieniem dla rodziny. Dzięki ekipie remontowej dwójka rodzeństwa zyskała własne miejsce do odpoczynku i nauki, a dom stał się funkcjonalnym, przytulnym miejscem, które nie sprawia ograniczeń dla niepełnosprawnego Rafała. 
 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Nasz Nowy Dom
Nasz Nowy Dom, Polsat.pl

Dom rodziny nie był przystosowany do ich potrzeb. 

Nasz Nowy Dom
Nasz Nowy Dom, Polsat.pl

Ekipa programy Nasz Nowy Dom, sprawiła, że miejsce stało się przyjazne dla niepełnosprawnego dziecka i jego rodziców. 

Nasz Nowy Dom
Nasz Nowy Dom, Polsat.pl

Teraz dzieci mają własny kąt, a dom nie sprawia żadnych ograniczeń.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Czy można mrozić mleko? Odpowiedź może wydać się zaskakująca
  2. Nauczyciel wpadł na świetny pomysł na lekcję online. Nagranie podbija sieć, uczniowie są zachwyceni
  3. Przez epidemię ludzie strzygą się samodzielnie. Niektóre fryzury wywołują uśmiech na twarzy

źródło: fakt.pl

Poprzedni artykułTest psychologiczny, który ukazuje nasz największy problem. Wystarczy zamknąć oczy i wskazać numer
Następny artykułSzczeniaki gonią małego chłopca. Nagle dziecko się potyka, wszystko się nagrało
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.