Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Natalia Maliszewska upadła podczas wyścigu. Przykre wieści z Pekinu
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 11.02.2022 13:30

Natalia Maliszewska upadła podczas wyścigu. Przykre wieści z Pekinu

Natalia Maliszewska
MANAN VATSYAYANA/AFP/East News

Napływają przykre wieści z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Łyżwiarka szybka, Natalia Maliszewska upadła w trakcie zawodów. To już koniec.

Właśnie przekazano smutną wieść z Igrzysk Olimpijskich, gdzie przed chwilą odbył się ćwierćfinał w łyżwiarstwie szybkim. Polska zawodniczka, Natalia Maliszewska upadła przy ostatnim okrążeniu, czym, niestety, zaprzepaściła swoją szansę na zwycięstwo.

Natalia Maliszewska miała wypadek. Upadła w ćwierćfinałowym wyścigu

Dzisiejszy ćwierćfinał zawodów olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim wzbudził wielkie emocje. Polska reprezentantka, Natalia Maliszewska miała zmierzyć się z Jekateriną Jefremenkową oraz Anną Wostrikową (ROC), a także Yubin Lee (Korea) i Maame Biney (USA).

Uczestnictwo polskiej łyżwiarki w pewnym momencie stanęło pod znakiem zapytania, kiedy po przylocie do Chin wykryto u niej COVID-19. Natalia Maliszewska przeszła izolację. Po licznych zawirowaniach związanych z niejednoznacznymi wynikami testów, które mocno odbiły się na jej samopoczuciu, zawodniczka wreszcie została dopuszczona do konkursu i wygrała bieg eliminacyjny, dzięki czemu awansowała do ćwierćfinału.

Wróciłam ???? pic.twitter.com/hCgglEolQC

— Natalia Maliszewska (@NMaliszewska) February 6, 2022

Polka w pierwszych etapach wyścigu oszczędzała siły. Potem ryzykowne manewry pozwoliły jej przesuwać się w tabeli. Niestety podczas ostatniego okrążenia została zblokowana przez Rosjankę i upadła.

Kibice jęknęli w duchu, a sędziowie byli nieugięci. Natalia Maliszewska straciła szansę na udział w półfinale. Oficjalna informacja pojawiła się na Twitterze.

Natalia Maliszewska nie awansowała do 1/2 finału na 1000 m i nie powalczy o medal olimpijski #Pekin2022. Polka przewróciła się i została sklasyfikowana 5. miejscu tego biegu.

Natalia Maliszewska nie awansowała do 1/2 finału na 1000 m i nie powalczy o medal olimpijski #Pekin2022.
Polka przewróciła się i została sklasyfikowana 5. miejscu tego biegu‼#silnirazemTeamPolska#StrongerTogether#jestesmyjednadruzyna#Beijing2022 pic.twitter.com/bU0nX1Zu2s