Wybór naturalnych produktów ma same plusy. Ich składy nie uczulają, są delikatne dla skóry i mają mnóstwo drogocennych elementów. Dziś pod lupę weźmiemy naturalne dezodoranty. Jak wybrać najlepszy? Tego dowiesz się w tym artykule!

Naturalne dezodoranty – dlaczego warto wybrać te produkty?

Zdecydowana większość dezodorantów zawiera drażniące, niezdrowe syntetyczne chemikalia. Ostatnio głośno mówi się o szkodliwym działaniu aluminium, który znajduje się w większości drogeryjnych antyperspirantów. Biopsje guzów węzłów chłonnych i piersi wykazały, że znajdują się w nich ślady właśnie tego składnika. Pamiętaj, że skóra pod pachami jest szczególnie delikatna i cienka, dlatego trzeba dbać o skład produktów, które na nią aplikujemy.

Dlatego ważne jest, aby szukać bezpiecznych składników pochodzenia naturalnego – np. składniki pozyskiwane z roślin, drzew, owoców i kwiatów lub materiałów obojętnych, takich jak glina. 

Naturalne dezodoranty – jak wybrać najlepszy? 

1. Celuj w dezodoranty zawierające 100% składników pochodzenia naturalnego.

Nawet jeśli na etykiecie dezodorantu jest napisane „naturalny”, sprawdź, czy jest on w 100% naturalnego pochodzenia. Jeśli firma nie podaje wartości procentowej na etykiecie, zapytaj dlaczego. 

2. Szukaj naturalnych składników aktywnych, które chronią przed nieprzyjemnym zapachem.

Ważne jest, aby szukać składników, które eliminują i neutralizują zapach, takich jak: chmiel, glinka kaolinowa, eukaliptus i ferment Saccharomyces. Jeśli naturalny dezodorant, którego zakup rozważasz, nie zawiera co najmniej kilku z tych elementów, prawdopodobnie nie wykona dobrze swojego zadania.

3. Wybierz dezodoranty bez aluminium.

Aluminium znajduje się w wielu antyperspirantach, ponieważ fizycznie blokuje gruczoły potowe, ale oznacza to również, że zakłóca naturalny proces chłodzenia ciała. Badania wykazały, że składnik ten może powodować mutacje DNA i powstawanie komórek nowotworowych. Aluminium zostało również powiązane z chorobą Alzheimera. 

4. Unikaj powszechnie używanych dezodorantów.

Większość dezodorantów na półce drogerii zawiera niezdrowe składniki syntetyczne. Wiele to po prostu toksyny. Mogą one zakłócać działanie hormonów, takich jak estrogen i testosteron, powodować wzrost komórek rakowych u kobiet, jak i u mężczyzn oraz mogą upośledzać płodność lub wpływać negatywnie na rozwój płodu. Dezodoranty naturalne są wolne od wszystkich tych toksyn.

5. Szukaj korzystnych składników aktywnych.

Ważnym aspektem tego kosmetyku są także wartości odżywcze oraz kojące dla skóry, dlatego zwracaj uwagę na zawartość składników takich jak: masło shea, witamina E, czy aloes.

Naturalne dezodoranty – kosmetyki, które polecamy:

– Yves Rocher: Dezodorant w kulce Zielona Herbata z Chin,

– Schmidt’s: Bergamot + Lime,

– BEBIO: Deo roll-on Chia i kwiat.

Poprzedni artykułSerum do twarzy – czy działa i jak dobrać najlepsze?
Następny artykułPaznokcie do czerwonej sukienki – jaki kolor wybrać?
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Współpracowała z najlepszymi polskimi projektantami i markami kosmetycznymi. Studiowała projektowanie ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Od wielu lat współpracuje z markami Maniewski, Farmagan i Davroe. Dba o fryzjerski sektor beauty największego wydarzenia modowego w Polsce - Katowice Fashion Week. Posiada szeroką, teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Uczestniczyła w wielu szkoleniach fryzjerskich u najlepszych specjalistów w Polsce.