Nauczyciele wrócili do pracy, jednak nie na długo. Jak informuje Interia, poszczególne polskie szkoły ponownie zostają zamknięte dla uczniów i przechodzą na nauczanie zdalne. Niestety, pedagodzy pracujący w placówkach mieli kontakt nie tylko z pozostałymi nauczycielami, ale i uczniami. Setki osób znalazły się na kwarantannie.

Mimo epidemii koronawirusa w Polsce wiele szkół zdecydowało się na zorganizowanie roku szkolnego tradycyjnie, 1 września. Niestety, jak się okazuje, niektóre placówki szybciej się zamknęły, niż otworzyły. Kolejni nauczyciele są zarażeni koronawirusem. 

Nauczyciele zakażeni koronawirusem – szkoły przechodzą na nauczanie zdalne

Jak informuje Interia, co najmniej czterech nauczycieli z dwóch szkół w województwie pomorskim jest zakażonych koronawirusem. Ten fakt wyszedł na jaw tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, o czym poinformowała Anna Obuchowska – zastępczyni pomorskiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.

Niestety sanepid nie poinformował, o jakie konkretnie szkoły chodzi. Kwarantanna dla obu tych placówek potrwa dwa tygodnie. Lokalne media podają, że może chodzić o I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie oraz Szkołę Podstawową w Kiełpinie w powiecie kartuskim.

  1. Marcin Mroczek musiał oddać dzieci. Aktor „M jak Miłość” nie mógł powstrzymać łez
  2. Wiadomości od ministra zdrowia sfałszowane. Jest oficjalne oświadczenie

Zakażeni w Gdańsku

Anna Obuchowska podczas oficjalnej konferencji poinformowała także, że  w jednej z gdańskich szkół stwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego dziecka i jednego nauczyciela. Kilka osób z tego powodu zostało wysłanych na kwarantannę.

Z kolei w szkole w Unisławiu stwierdzono zakażenie u nauczycielki, która była obecna na rozpoczęciu roku szkolnego, o czym poinformował wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz:

-Informacje o zakażeniu koronawirusem nauczycielki z Zespołu Szkół w Unisławiu dyrekcja placówki otrzymała od sanepidu dzisiaj. Ta osoba była chora i zgłosiła się na test, który niestety okazał się pozytywny – wyjaśnił wójt.

– Nikt nie wiedział wcześniej o tym zakażeniu. Trwa postępowanie epidemiologiczne. W tym momencie na kwarantannę trafili już dyrektor placówki oraz zastępca, a także kilku nauczycieli i dwoje uczniów. Dyrektor i wicedyrektor uczestniczyli dzisiaj w rozpoczęciu roku – poinformował Jakub Danielewicz.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

nauczyciele
fot. Jan Bielecki/East News

Niestety, zaczęły się pierwsze przypadki, których rodzice tak bardzo się obawiali.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagła decyzja Agaty Dudy. Dłużej już nie mogła wytrzymać
  2. „Kapelan narodowców” musi przejść na emeryturę. Stracił parafię, nie pomógł mu nawet papież
  3. Skandaliczne zachowanie nastolatków, udają ofiary Auschwitz na filmikach z TikToka do tanecznej muzyki. Ludzie są porażeni
  4. Żołnierz zginął na misji w Afganistanie. Po 2 dniach od tragedii jego żona otwiera komputer i zamiera
  5. Krzysztof Bosak podzielił się radosną nowiną. Nikt nie miał pojęcia, zdradził szczegóły
  6. Lidl właśnie przekazał wspaniałą wiadomość. Dotyczy rodzin, będą wniebowzięte

źródło: fakty.interia.pl

 

 

Poprzedni artykułMarcin Mroczek musiał oddać dzieci. Aktor „M jak Miłość” nie mógł powstrzymać łez
Następny artykułRodzice wyjechali na tydzień i zostawili 4 córki same. Gdy wrócili, nie poznali swojego domu, zaczęli płakać
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.