Nauczyciele nie są objęci kwarantanną zaleconą przez MEN? W decyzji wydanej 11 marca, zdecydowano o zamknięciu wszystkich placówek szkolnych i kulturalnych. Wiele firm zleca swoim pracownikom pracę zdalną. Jednak, jak się okazuje, to chyba nie dotyczy nauczycieli.

Nauczyciele są narażeni na zarażenie koronawirusem w taki sam sposób jak my wszyscy. Jednak według dyrekcji szkół, powinni w czasie najbliższych dwóch tygodni pojawić się w pracy.

Nauczyciele muszą pracować

Wszystkie szkoły pozostają zamknięte dla swoich uczniów. Kwarantanna dotyczy wszystkich obywateli. Aby zmniejszyć ryzyko zarażeniem, należy unikać wychodzenia z domu, spotkań ze znajomymi, czy nawet rodziną. Niestety, pracownicy placówek edukacyjnych, według niektórych dyrektorów muszą pojawić się w pracy, a jeśli nie chcą, mogą wziąć urlop. 

Nauczyciele obawiają się o zdrowie swoje i najbliższych. Większość z nich dojeżdża do pracy komunikacją miejską, niejedni mieszkają ze swoimi rodzicami, którzy są w podeszłym wieku. Jeśli przez ten czas mają prowadzić normalne życie, szansa zarażenia jest ogromna. Sami wychowawcy nie są przecież pewni, czy wśród ich wychowanków nie znajdują się już chorzy.

  1. Agnieszka Woźniak-Starak pokazała zdjęcie. W jej domu pojawił się ktoś nowy
  2. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  3. Przenigdy nie zostawiaj uchylonego do góry okna wychodząc z domu. Konsekwencje mogą być straszne, jest nagranie

Co na to MEN?

Wychowawcy wysłali zapytanie do MEN-u, żeby dowiedzieć się, dlaczego przymusowa kwarantanna ich nie obejmuje. W oświadczeniu widnieje jasno, że pedagodzy są zobowiązani do pełnienia swoich obowiązków, natomiast warunki, w jakich to robią, są zależne od ich pracodawców, czyli dyrekcji szkoły.  Przez najbliższe dwa tygodnie pedagodzy mają prowadzić zajęcia dydaktyczne przez internet, a więc nie jest żadnym problemem, by pracowali zdalnie.

Dyrekcja szkół twierdzi, że w szkole jest mnóstwo zaległej pracy, która przez ten czas może zostać wykonana. Pedagodzy odpowiadają, że to absurd. Najwięcej zaleceń do pracy na miejscu, w budynkach oświatowych otrzymali pracownicy placówek na Mokotowie. Podobno, władze dzielnicy zaleciły obecność nauczycieli w miejscu pracy – tej informacji zaprzeczyła rzeczniczka Urzędu Dzielnicy Mokotów, twierdząc, iż decyzja w tej sprawie należy tylko i wyłącznie do dyrekcji. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nauczyciele
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 20.11.2019.

W wydanym przez Ministra oświadczeniu czytamy: Ponieważ od 16 marca br. uczniowie nie uczęszczają na zajęcia, nauczyciele pozostają do dyspozycji dyrektora szkoły i są w gotowości do wykonywania pracy.

nauczyciele
unsplash.com/ Feliphe Schiarolli

Nauczyciele są zobligowani do przychodzenia do pracy, mimo braku uczniów w szkołach. 

nauczyciele
pexels.com/ Andrea Piacquadio

Pedagodzy muszą przygotować zadania dla swoich uczniów. 

ZOBACZ TEŻ:

 

Źródło: kobieta.onet.pl

 

Poprzedni artykułSuczka została znaleziona w śniegu przemarznięta. Gdy zajrzano pod nią, odkryto prawdziwy cud
Następny artykułNawet nie wiesz, ile twoje nogi mówią o charakterze. Zdradzają więcej, niż sama o sobie wiesz
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.