Nauczyciele po ostatniej wypowiedzi ministra rolnictwa mogli poczuć się odrobinę skonfundowani. W rozmowie z RMF FM Ardanowski zasugerował, że osoby, które nie będą pracować, między innymi nauczyciele, uczniowie czy osoby niepobierające zasiłków będą mogły popracować u rolników. Jednak Morawiecki szybko zareagował, wyjaśniając, że wypowiedź pana ministra była niefortunna

Po, jak to ujął premier Morawiecki, niefortunnej wypowiedzi Ardanowskiego, dziennikarz RMF FM zapytał, czy w takim razie nauczyciele powinni zbierać truskawki, czereśnie u rolników? Na co pan minister odpowiedział jednoznacznie – Każdy, kto pozostaje bez pracy, powinien tej pracy szukać – cytuje portal fakty.interia.pl

Minister rolnictwa zachęca nauczycieli do pracy

Podczas poniedziałkowej rozmowy dziennikarza RMF FM z Janem Ardanowskim usłyszeliśmy niebywałą propozycję od ministra rolnictwa. Szef Resortu rolnictwa bowiem zachęcał osoby bez pracy, nauczycieli i młodzież do podjęcia pracy u rolników. 

Pan zachęca nauczycieli, żeby poszli zbierać truskawki, czereśnie u rolników? – powiedział dziennikarz RMF FM, jak podaje fakty.interia.pl

Na co Ardanowski odpowiedział: 

Każdy, kto pozostaje bez pracy, powinien tej pracy szukać.

Minister rolnictwa twierdził, że w tym roku z pewnością będzie brakować ludzi do pracy w sektorze rolniczym. Jednocześnie podkreślając, że praca rolników jest bardzo istotna i to dzięki nim nauczyciele mają co zjeść, jak podaje fakty.interia.pl.

  1. Emerytura gwiazdy „Plebanii” brzmi jak ponury żart. Pandemia tylko wszystko pogorszyła
  2. Szczęśliwa Anna Mucha pokazała zdjęcie z ciążowym brzuszkiem. Fani są uradowani
  3. Wielki sekret Jolanty Kwaśniewskiej wyszedł na jaw. „Zawsze byłam nieszczęśliwa”

Premier Morawiecki zareagował 

W środę Mateusz Morawiecki poinformował, że odbył rozmowę z ministrem Ardanowskim, który stwierdził, że jego wypowiedź była niefortunna. 

-Na pewno, jeżeli ktokolwiek poczuł się dotknięty, to pan minister zajmie odpowiednie stanowisko w tej sprawie – zapewniał Mateusz Morawiecki, podczas ostatniego wystąpienia. 

Premier próbując załagodzić gęstą atmosferę, podkreślał, jak ważną rolę odgrywają nauczyciele w społeczeństwie, a ich praca jest niezwykle cenna i niezastąpiona. 

-Oczywistą rzeczą jest, że nauczyciel to zawód, który jest jednym z najbardziej szanowanych w społeczeństwie, jest bardzo potrzebny do kształcenia naszych dzieci i młodzieży – podkreślał premier. 

Nauczyciele mogli poczuć się urażeni po wypowiedzi pana ministra, jednak jak zapewnia Morawiecki, jego słowa są już nieaktualne. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

nauczyciele
Screen z youtube.com/TVP Info

Jan Ardanowski zaliczył wpadkę, nauczyciele mogli poczuć się urażeni. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Będą duże zmiany w robieniu zakupów. Wielu się ucieszy, co dokładnie się zmieni?
  2. Spojrzeli w niebo, zobaczyli kulę ognia. Nagranie trafiło do sieci, niewiarygodne
  3. Matka zrobiła własnemu dziecku niewybaczalną rzecz. Maleństwo cudem przeżyło
  4. Młoda dziewczyna kupiła bezdomnemu obiad. Wręczył jej kartkę, przez którą zupełnie ją zatkało
  5. Żona kandydata na prezydenta jest w ciąży. Cudowna wiadomość, tata pęka z dumy
  6. Bardzo niepokojące dane wreszcie ujawnione. Dwa nowe ogniska wirusa w tym samym mieście, padł przykry rekord

Źródło: fakty.interia.pl 

Poprzedni artykułKot jest dziś wyjątkowo niezadowolony. Jak myślicie, z jakiego powodu?
Następny artykułKasia Kowalska w ironiczny sposób skomentowała koncert TVP. Zapomniała już o swoim w Ciechanowie?
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.