Nauka z Przybyszami z Matplanety była dla was owocna? Program emitowano w latach 80. Bohaterami były super odważny znak Sigma i jej tchórzliwy, i niepewny siebie kolega Pi. Być może wtedy nie wydawało nam się to tak porywające, ale trzeba przyznać, że dwaj bohaterzy naprawdę skutecznie uczyli nas matematyki. Program zajmował się podstawami tego przedmiotu i był dedykowany dzieciom od 10 do 16 roku życia.

Nauka z Sigmą i Pi przychodziła znacznie łatwiej. Nie oszukujmy się, matematyka był piętą achillesową wielu z nas. Przybysze z Matplanety mieli pomóc dzieciom kojarzyć dobrze i miło ten przedmiot. Co ciekawe program nagrywany był w latach 1983-1984, a nadawany kilka lat później, bo w 1987-1990. Był to pierwszy program w polskiej telewizji nagrywany na blue boxie. Dziś wygląda to zabawnie, wtedy wymagało pracy wielu ludzi. A jak wasze wspomnienia? Nauczyliście się dużo dzięki Przybyszom z Matplanety?

nauka
fot. kadr z programu edukacyjnego Przybysze z Matplanety

Kto się dużo nauczył dzięki programowi?

 

Poprzedni artykułMyśleli, że ich pies jest chodzącym ideałem. Wszystko zmieniło się, gdy zobaczyli nagranie z ukrytej kamery
Następny artykułMatka zrobiła zdjęcie w starym kinie z dziećmi. Spojrzała na telefon i zamarła, był na nim ktoś jeszcze
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.