Nauka zdalna dla większości szkół podstawowych i ponadpodstawowych, to jeden z wymogów związanych z obostrzeniami wprowadzonymi 7 listopada 2020 roku. Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z Programem 1 Polskiego Radia wypowiedział się na temat przedłużenia tego rodzaju nauczania. Jego zdaniem decyzja po potencjalnym przedłużeniu nauki zdalnej powinna zapaść „lada dzień”. 

Müller dodał także, że w sprawie zamknięcia szkół prowadzona jest zasadna polityka. Możemy spodziewać się zatem ostatecznej decyzji już w najbliższym czasie. Dodatkowo wypowiedział się na temat nowych obostrzeń, możliwości lockdownu oraz nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Przypomnijmy, że w świetle obecnie panujących obostrzeń nauka zdalna ma potrwać do 29 listopada 2020 roku.

Nauka zdalna Polska

Trwające obecnie obostrzenia w sprawie edukacji w Polsce głoszą, że wszystkie klasy szkół podstawowych, ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego, uczą się zdalnie. Sprawa nie dotyczy przedszkoli oraz żłobków.

Rzecznik rządu Piotr Müller wypowiedział się na temat możliwości przedłużenia obowiązkowego trybu nauki zdalnej. Już wkrótce Polacy mogą się spodziewać oficjalnej decyzji w sprawie ewentualnego przedłużenia nauki zdalnej w Polsce. Dodatkowo uznał, że w sprawie zamknięcia szkół prowadzona jest zasadna polityka.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Polityk odniósł się również do kwestii pandemii koronawirusa w Polsce. Uznał, że obecna sytuacja jest znacznie lepsza niż w poprzednich tygodniach, jednak nie zwalnia to ludzi z bycia czujnym i ostrożnym. Zauważył także, że we Francji i Austrii obostrzenia zostały zwiększone.

Z radością wypowiedział się także na temat zmniejszenia dziennych przyrostów zakażeń COVID-19 w Polsce. Dziś tj. 17 listopada 2020 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych, potwierdzonych 19 152 przypadkach zachorowań na koronawirusa. W porównaniu z poprzednim tygodniem jest to znacznie mniejsza liczba.

  1. Barbara Kurdej-Szatan na spacerze z Heniem. Chłopczyk ma nieziemsko drogi wózek, znamy jego cenę
  2. Rzecznik ujawnił, co czeka Polaków pod koniec tygodnia. Kluczowe decyzje zapadną lada moment
  3. Dramat Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa jej osoba, o śmierci poinformowała siostra gwiazdy

Lockdown Polska

Nie tylko nauka zdalna była tematem rozmowy w radiowej Jedynce. Piotr Müller wypowiedział się także na temat nowych obostrzeń i potencjalnego lockdownu w Polsce. Podczas wywiadu stwierdził, że już wkrótce można spodziewać się efektów wprowadzonych wcześniej restrykcji. Przekonywał także, że obecnie nie ma żadnego uzasadnienia do wprowadzenia lockdownu.

– W najbliższych dniach nie będą potrzebne dalsze kroki. Na pewno nie w tym tygodniu, to wynika z danych, które do nas spływają  – zapewnia rzecznik rządu.

Polityk wypowiedział się także na temat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wyraził swoje nadzieje, że wszyscy będą przestrzegać obostrzeń, ponieważ nikt nie chce, by były one bezwzględne:

–  Nikt nie chciałby, żeby były ograniczenia bezwzględne. Liczymy, że obowiązujące obostrzenia będą przestrzegane – powiedział Piotr Müller.

Zaznaczył także, że dyscyplina społeczna będzie kluczowa do tego, czy będziemy mogli spędzić Święta Bożego Narodzenia w tradycyjny sposób, zaznaczając, że rząd nie będzie zachęcać do przemieszczania się między miastami, ale także nie będą tego zakazywać:

–  Dyscyplina społeczna daje nadzieję, że święta spędzimy w inny sposób niż zazwyczaj, ale jednak mimo wszystko z możliwością rozsądnego spotykania się. Nie będziemy zachęcać do tego, żeby się przemieszczać pomiędzy miastami, ale też raczej nie będziemy tego zakazywać  – dodał rzecznik rządu.

Należy zatem śledzić uważnie wszystkie przekazywane przez rząd komunikaty. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niebywałe sceny w centrum Warszawy, interweniować musieli funkcjonariusze miejscy. Udało się go złapać
  2. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  3. Nowe obostrzenia? Już jutro może zapaść ważna decyzja dla Polek i Polaków. Chodzi o sklepy
  4. Zobaczyła swojego tatę siedzącego przed sypialnią. Powód wzrusza do łez
  5. Kiedy koniec pandemii? Lekarze podają możliwe daty. Wielu będzie zdruzgotanych, są odległe
  6. Przywiązali kundelka krótkim łańcuchem do budy. „Obcięli uszy” i połamali ogon, straszne, co jeszcze mu zrobili
  7. Przed chwilą podano tragiczną informację. Nie żyje legendarny polski dziennikarz, był idolem dla wielu Polaków

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl