Żeby sprawdzić swój iloraz inteligencji, wielu ludzi decyduje się na wykonanie popularnego testu IQ, który bardzo często bywa płatny i wcale nie tani. Okazuje się, że istnieje znacznie prostszy sposób, by sprawdzić, czy zaliczamy się do grona inteligentnych ludzi. W tym materiale poznacie nawyki, którymi takie osoby się cechują. Jest ich aż sześć!

Nawyki często bywają wyznacznikiem naszej codzienności. Każdy z nas ma wyrobione swoje własne. Okazuje się, że ludziom inteligentnym towarzyszą często te, które poniżej wymienimy. Zauważyłeś je u siebie?

Nawyki mogą powiedzieć wiele o nas samych

Każdy z nas ma jakieś nawyki, okazuje się, że mogą one wiele o nas powiedzieć. Czynności, które wykonujemy z pewną powtarzalnością, są w jakimś stopniu odzwierciedleniem nas samych. Przedstawiamy nawyki, które bardzo często towarzyszą ludziom o wysokim ilorazie inteligencji.

Pierwszym z nawyków jest brak agresji w momencie występowania problemów. Każdy z nas denerwuje się, gdy zaśpi do pracy, stoi w korku, lub ma problemy związkowe, jednak osoby z wyższym IQ rzadziej reagują agresją. Są doskonale opanowane, zatem radzą sobie ze złością znakomicie i potrafią ją przede wszystkim opanować.

Drugim nawykiem jest to, że ludzie inteligentni wcale nie czują się lepsi od innych. Szukanie wśród nich homofobów, rasistów, czy ludzi, którzy mają w zwyczaju szufladkowanie pozostałych, to niczym szukać wiatru w polu lub igły w stogu siana. Doskonale znają swoją wartość i nie porównują się z nikim.

Osoby o wysokim ilorazie inteligencji, znacznie częściej przyznają się do popełnianych błędów. Tacy ludzie nie tylko potrafią powiedzieć, że coś zrobili źle, ale przede wszystkim wyciągnąć odpowiednie wnioski i potraktować niepowodzenie jako życiową lekcję. Dodatkowo nie boją się ponosić konsekwencji.

Nawyki towarzyszące ludziom inteligentnym

Czwartym z wymienionych nawyków jest zrozumienie, a ściślej rzecz ujmując zrozumienie uczuć drugiego człowieka. Według przeprowadzanych badań osoby o wysokim IQ potrafią wczuć się w sytuację innych ludzi i zrozumieć ich potrzeby. Dodatkowo są doskonałymi słuchaczami i zawsze można na nich liczyć.

Inteligentni ludzie nie mają problemów z utrzymywaniem przyjaźni przez lata. I szczerze? Chwała Bogu, że właśnie tacy ludzie istnieją, ponieważ z nimi będziemy mogli kraść przysłowiowe konie i cieszyć się przyjaźnią do samego końca.

I wreszcie dochodzimy do czegoś… niezbyt przyjemnego. A mianowicie ludzie inteligentni są znacznie bardziej niechlujni od tych z niższym ilorazem inteligencji. Zatem jeśli na biurku jakiegoś człowieka panuje chaos i bezład, oznacza to, że ma więcej na głowie, a co za tym idzie? Więcej się uczy i ma więcej pracy.

Czy zauważyłeś/łaś, któryś z tych nawyków u siebie? A może nawet wszystkie? Jeśli tak, to możesz śmiało nazwać się osobą inteligentną. Korzystając z okazji, odsyłamy was do zapoznania się z trzema zodiakami kobiet, dla których mężczyźni tracą głowy. Jeśli natomiast zastanawiacie się, które kobiety są najgorętsze, to śmiało klikajcie >tutaj<.

Nawyki
fot. Priscilla Du Preez/unsplash.com

Osoby inteligentne cechują się wyjątkowymi nawykami, po których łatwo je rozpoznać.

Nawyki
fot. Magnet.me/unsplash.com

Cechują się m.in. wielką empatią, umiejętnością słuchania innych ludzi, czy też umiejętnością przyznawania się do popełnianych błędów.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: webniusy.com

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl