Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Jak nazywają się naprawdę? Ludziom odbiera mowę, kiedy poznają ich prawdziwe nazwiska
Karol Osiński
Karol Osiński 20.12.2020 23:00

Jak nazywają się naprawdę? Ludziom odbiera mowę, kiedy poznają ich prawdziwe nazwiska

Nazwisko
fot. TRICOLORS/East News

Nazwisko artystów występujących pod pseudonimami bardzo często pozostaje w tajemnicy, a ludzie nie wiedzą, jak naprawdę się nazywają. W pewnym sensie występowanie pod pseudonimem artystycznym niesie za sobą wiele korzyści, dlatego artyści wolą pozostać anonimowi. W tym artykule poznacie nazwiska kilku artystów, których bardzo dobrze kojarzycie z polskiej sceny artystycznej.

Wiele osób zastanawia się, dlaczego artyści wolą występować pod pseudonimami, niż przedstawiać się własnymi nazwiskami. Otóż imię i nazwisko bardzo często nie jest tak chwytliwe, jak pseudonim artystyczny. Kilka z nich reprezentuje naszą scenę od wielu lat.

Imię i nazwisko znanych artystów

Może na początek wymieńmy kilka przykładów znanych osób, które rzadko przedstawiają się swoimi prawdziwymi nazwiskami, a na co dzień używają pseudonimów. Przykładami takich artystów mogą być: Kayah, Cleo, Margaret, Stachursky, czy Candy Girl, ale też wiele innych.

Zatem przedstawmy teraz nazwiska wyżej wymienionych osób, ale także kilku innych. Kayah, która od jakiegoś czasu prowadzi program radiowy na antenie Meloradia pt.: Tu i teraz zapraszając wiele znanych osób, np. Jolantę Kwaśniewską, naprawdę nazywa się Katarzyna Szczot.

Natomiast Cleo, która przed kilkoma laty zasłynęła dzięki współpracy ze znanym producentem muzycznym Donatanem, naprawdę nazywa się Joanna Klepko. Margaret, autorka bardzo znanego hitu pt. Thank you very much na dokumentach musi podpisywać się jako Małgorzata Jamroży.

Stachursky, który swoim pseudonimem artystycznym jest nieco bardziej zbliżony do prawdziwego nazwiska, nazywa się Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky. I ostatnią z wymienionych przez nas była piosenkarka Candy Girl, która naprawdę nazywa się Barbara Hetmańska. Wiedzieliście, że tak brzmią ich prawdziwe nazwiska?

Artyści, którzy zmienili nazwiska

Po osiągnięciu pełnoletności każdy człowiek ma prawo zmienić swoje nazwisko. Powody takich decyzji są różne, jednak to osobista sprawa każdego człowieka. Na polskiej scenie artystycznej mamy kilku przedstawicieli, którzy zdecydowali się na właśnie takie same kroki.

Jednym z nich, jest znany i bardzo lubiany artysta Jerzy Połomski. Piosenkarz, który wylansował wiele przebojów lat 60. i 70. tak naprawdę nazywa się Jerzy Pająk. Bez wątpienia dla wielu ludzi będzie to zaskoczenie, ponieważ artysta nigdy nie przedstawia się swoim prawdziwym nazwiskiem.

Kolejnym przykładem takiej osoby może być zdecydowanie najpopularniejszy i najbardziej utytułowany polski kucharz Wojciech Modest Amaro. Jego prawdziwe nazwisko brzmi Wojciech Budziński, jednak trzeba przyznać, że to pierwsze brzmi dużo lepiej.

Podajmy jeszcze przykład bardzo lubianego polskiego aktora Borysa Szyca, który w marcu tego roku został ojcem. Znany z takich filmów jak Wojna Polsko-Ruska, Kamerdyner, Piłsudski, czy Zimna Wojna naprawdę nazywa się Borys Michalak.

Trzeba przyznać, że te nazwiska są bardzo zaskakujące.

Zobacz zdjęcia:

Kayah

Kayah naprawdę nazywa się Katarzyna Szczot.

margaret

Z kolei Margaret nazywa się Małgorzata Jamroży.

borys szyc

Borys Szyc przyszedł na świat, jako Borys Michalak.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: