NBP wprowadza ważną zmianę już 6 sierpnia. Tego dnia możemy spodziewać się czegoś naprawdę specjalnego, w związku z czym zostało wydane oficjalne oświadczenie. Podjęta inicjatywa została zrealizowana ze względu na 40. rocznicę powstania NSZZ Solidarność. Jesteście ciekawi, o co chodzi? 

NBP w związku z kolejną rocznicą, przygotował dla wszystkich Polaków coś specjalnego. Chodzi mianowicie o nową monetę kolekcjonerską o nominale 10 złotych, która zostanie wprowadzona do obiegu już 6 sierpnia. To ważna data, a także kluczowy moment dla wielu z nas. 

Rocznica powstania NSZZ Solidarność

W związku z 40. rocznicą powstania NSZZ Solidarność NBP przygotował coś specjalnego. Ta data jest niezwykle ważna dla wielu Plaków. Powstanie NSZZ Solidarność było bowiem swego rodzaju odpowiedzią na trudności, które w tamtym okresie doskwierały większości.

Panujący wówczas system ograniczał wolność Polaków. Minęło sporo czasu, nim obywatele naszego kraju dojrzeli do stawienia oporu. Dlatego też moment powstania NSZZ Solidarność jest dla wielu kluczowy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Co się stało? Wojciech Cejrowski błaga o modlitwę. ”Bardzo proszę wprost w mojej intencji”
  2. Drogeria internetowa – Twoje nowe miejsce zakupów
  3. „Kuchenne rewolucje” i restauracje, które pozwały Magdę Gessler. O co poszło i jak się skończyło?

NBP przygotował coś specjalnego 

Na wyżej wspomnianą okoliczność NBP przygotował coś specjalnego. Już 6 sierpnia do obiegu ma trafić nowa moneta o nominale 10 złotych. Moneta ma być koloru srebrnego. Na awersie znajdować się będzie napis z komina Stoczni Gdańskiej:

-Człowiek rodzi się i żyje wolnym.

Na rewersie widnieje tłum Polaków, symbol ogromnej liczby ludzi, którzy należeli do Solidarności i którzy przyczynili się do zmiany historycznej, jaka wydarzyła się w 1989 roku. Ich podobizna otacza znaczący napis 40 lat Solidarności. Projektantem wyjątkowej monety jest Grzegorz Pfeifer. Jej wartość wystawia się na 130 zł brutto. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dziwne zdjęcie Moniki Jaruzelskiej w sieci. Fani z początku nie wiedzieli o co chodzi
  2. Już niebawem w Polsce powstanie Primark. Znamy datę otwarcia i lokalizację
  3. Dagmara Kaźmierska nie wytrzymała. Zostawiła ostry komentarz pod zdjęciem Kingi Rusin, fani zamarli
  4. Śmierć córki odcisnęła na niej piętno. Wiemy, jak dziś żyje Ewa Bem
  5. Wszyscy dziś rzucili się po 1 rzecz z Lidla. Ostatnie godziny, za darmo ukochany przysmak lata

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.