Netflix to platforma ciesząca się niebywałą popularnością na całym świecie. Jakie filmy i seriale oglądaliśmy najchętniej w 2018? Netflix opublikował ranking podsumowujący najchętniej oglądanych filmów i seriali w tym roku. Jakie tytuły zalazły się na liście? Niektóre pozycje mogą was zaskoczyć!

Netflix to niekwestionowany lider, jeżeli chodzi o seriale. Jakie filmy i seriale oglądaliśmy najchętniej w 2018 roku? W badaniu wzięto pod uwagę nie tylko seriale i filmy, które obejrzało najwięcej osób, lecz także tytuły, do których później najchętniej powracano. Kto znalazł się na zaszczytnym pierwszym miejscu najpopularniejszych seriali? A który film pokochaliście w mijającym roku? Sprawdźcie to!

Netflix co to jest?

Netflix to jedna z najpopularniejszych internetowych wypożyczalni, która oferuje dostęp do filmów i seriali w ramach jednorazowej miesięcznej opłaty. Z Netflixem jest powiązane tak zwane zjawisko binge-watching. Polega ono na kompulsywnym oglądaniu, najczęściej online, odcinków serialu. 

Jest dostępny na całym świecie z wyjątkiem kilku państw – Syrii, Korei Północnej, Krymu i Chin – a od 20 września 2016 także w Polsce. Istnieją trzy plany do wyboru, w zależności od tego, czy wybieramy pakiet podstawowy, standard czy premium. Opłata jest pobierana automatycznie, z konta bankowego albo PayPal. Dodatkowy plus stanowi darmowy miesiąc próbny. Potencjalny klient może zapoznać się z ofertą Netflixa, zdecydować, czy spełnia ona jego oczekiwania i w zależności od odpowiedzi, zachować lub anulować członkostwo.

Netflix najpopularniejsze seriale

Po które seriale w serwisie Netflix najchętniej sięgano w ubiegłym roku? Oto topowa trójka. Zgodnie z podsumowaniem przygotowanym przez firmę na pierwszym miejscu znalazł się serial On My Block, którego bohaterami są nastolatkowie z niebezpiecznej dzielnicy amerykańskiego miasta Los Angeles. 

Making a Murderer, thriller oparty na faktach, zajął drugie miejsce. 13 powodów, serial poruszający kwestię samobójstwa i problemów nastolatków, uplasował się na trzecim miejscu. A co z resztą? Last ChanceBodyguard, Fastest Car, The Haunting of Hill House, drugi sezon Ania, nie Anna, Insatiable i szósty sezon serii Orange Is the New Black.

Netflix najpopularniejsze film

Jakie są najpopularniejsze filmy Netflixa? Sprawdźmy, kto znalazł się na podium.

Miejsce pierwsze, drugie i trzecie zajęły kolejno: The Kissing Booth, Do wszystkich chłopców, których kochałam – dwie komedie romantyczne skierowane do nastolatków – oraz dramat Roxanne Roxanne, którego bohaterką jest młoda gwiazda hip-hopu. 

Niestety, badanie nie objęło polskich użytkowników. Zgadzacie się z listą? A może macie własne typy najlepszych filmów i seriali?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Netflix
fot. unsplash.com Charles Deluvio ????

Jakie seriale i filmy Netflixa biły rekordy popularności w zeszłym roku? Wyniki badania mogą was zaskoczyć!

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułIle pies chodzi w ciąży? Dni i charakterystyka ras
Następny artykułZdradziłam męża: Jak to naprawić i go odzyskać? Porady
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.