Netflix: Zaginięcie Madeleine McCann to analiza głośnej sprawy zaginięcia trzyletniej Madeleine McCann. Dziewczynka zniknęła z pokoju hotelowego podczas wakacji z rodzicami. Netflix wyprodukował kilkuodcinkowy serial dokumentalny przybliżający tę budzącą wiele kontrowersji sprawę. Zobacz zwiastun wstrząsającego dokumentu.

Zaginięcie Madeleine McCain z 2007 roku było jedną z najgłośniejszych spraw kryminalnych. Historią zaginione trzylatki żył cały świat, a do tej pory nie wszystko zostało wyjaśnione. Platforma Netflix przygotowała kilku odcinkowy dokument opisujący tę tajemniczą, nierozwiązaną sprawę. Netflix: Zaginięcie Madeleine McCann dostępne już od 15 marca. Zobacz zwiastun mrożącego krew w żyłach dokumentu.

Netflix: Zaginięcie Madeleine McCann –  fabuła

W maju 2007 roku trzyletnia wówczas Madeleine McCann zaginęła podczas urlopu, jaki spędzała z rodzicami w Portugalii, w kurorcie Praia da Luz. Kiedy rodzice dziewczynki jedli kolację ze znajomymi w pobliskiej restauracji dziecko zniknęło z pokoju hotelowego. Sprawa stała się bardzo medialna i budziła wiele skrajnych emocji. W 2008 roku portugalska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zaginięcia dziecka, z powodu braku dowodów.

Presja rodziców oraz zainteresowanie ze strony ówczesnego premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona sprawiło, że brytyjska policja ponowiła śledztwo w 2011 roku, a portugalska policja wróciła do sprawy dwa lata później w 2013 roku. Wieloletnie śledztwo i zainteresowanie mediów całą sprawą nie przyniosło żadnych rezultatów, a dziewczynki nigdy nie odnaleziono, nawet nie wiadomo czy dziecko żyje.

Śledztwo w celu odnalezienia dziewczynki kosztowało Brytyjczyków już ponad 11 milionów funtów. Co ciekawe jednymi z podejrzanych byli sami rodzice dziecka, którzy podczas wywiadów byli bardzo spokojni i chłodni, co wywołało wiele krytyki wśród Brytyjczyków.

Zaginięcie Madeleine McCann – od kiedy na Netflixie?

Netflix: Zaginięcie Madeleine McCann będzie dostępne na platformie od 15 marca. Seria będzie się składać z ośmiu odcinków i skupiać się na relacjach śledczych i kluczowych postaci. Netflix tworzył już wcześniej filmy dokumentalne o podobnej tematyce, dotyczące spraw kryminalnych sprzed lat.

Przykładami takich produkcji może być American Crime Story czy serial The Keeperes, przybliżający sprawę morderstwa siostry zakonnej Catherine Cesnik, której ciało zostało znalezione na śmietniku, miesiąc po zaginięciu.

ZOBACZ ZWIASTUN DOKUMENTU:

 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

screen youtube.com/Karolina Anna

Trzyletnia Madeleine McCann zaginęła w 2007 roku z pokoju hotelowego podczas wakacji z rodzicami.