NFZ wydał ważny komunikat do wszystkich Polaków. Sytuacja jest bardzo poważna, a minister zdrowia, Adam Niedzielski przekazał najnowsze informacje dotyczącej aktualnych postanowień. Jak się okazuje, wprowadzono nakaz ograniczenia świadczeń medycznych. Na oficjalnej stronie Narodowego Funduszu Zdrowia pojawiły się najświeższe informacje. Wielu może nie być zadowolonych.

W związku z rozwojem epidemii wracamy do wiosennych zaleceń ograniczenia planowych zabiegów – przekazał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak poinformował, NFZ opublikował komunikat w tej sprawie. 

Koronawirus w Polsce. Pilny komunikat NFZ

Sytuacja w Polsce z dnia na dzień ulega znacznemu pogorszeniu, a w życie wprowadzane są kolejne obostrzenia. Teraz, z powodu epidemii koronawirusa, działanie musiał podjąć NFZ. Właśnie opublikowano najnowszy komunikat do Polaków, dotyczący udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

– Aby minimalizować ryzyko transmisji infekcji COViD-19 oraz zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala, Centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo –  przekazał NFZ. 

  1. 5 osób na jedną kasę, największe miasta w Polsce wchodzą w czerwoną strefę. Wiemy, gdzie mogą być problemy z zakupami
  2. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  3.  
  4. Pilne: Wybitny polski artysta w rozpaczy błagał służbę zdrowia o pomoc. Właśnie zmarł

NFZ zawiesza udzielania świadczeń wykonywanych planowo

Jak przekazał NFZ w swoim komunikacie, przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń, należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

Natomiast samo zalecenie dotyczy przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach w celu przeprowadzenia diagnostyki oraz przeprowadzania zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych. Jak poinformowano, ograniczenie nie powinno dotyczyć planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Adam Niedzielski przekazał pilną wiadomość. NFZ wystosował ważny komunikat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ukryta kamera nagrała, co zwierzęta robią w nocy. Nikt się nie spodziewał
  2. Igor wyjawił całą prawdę o epidemii w Chinach. Właśnie wrócił, mówił o maseczkach
  3. Była gwiazdą „M jak Miłość”, na lata zniknęła z TV. Jak dziś wygląda? Niewiarygodne
  4. Renata: „Mój mąż zarabia krocie, mamy 2 córeczki i 500 plus. Nie będę pracować, bo mi się to nie opłaca”
  5. Lekarze biją na alarm. Apel ministerstwa zdrowia do wszystkich kobiet między 50, a 69 rokiem życia
  6. Zostawisz znacznie więcej pieniędzy w kieszeni. Świetna wiadomość dla klientów dwóch wielkich banków

źródło: nfz.gov.pl

 

Poprzedni artykułDamian: „Wpadam w szał, jak wracam z pracy i nie widzę obiadu. Żona nigdy nie może go zrobić na czas, non stop się ociąga”
Następny artykułKrystian: „Długie włosy, szczupłe nogi, sukienki, tak wyglądają prawdziwe atrakcyjne kobiety”
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.