Akcja Nie czytasz, nie idę z tobą do łóżka, realizowana przez Grupę Twórczą QlubXsiążkowy w 2011 roku, miała zachęcić jak najwięcej osób do sięgnięcia po lekturę. Pomimo ogromnego sukcesu całej kampanii, badania wykazały, że w zeszłym roku aż 63% Polaków nie przeczytało ani jednej książki!

Mówi się, że kto czyta książki, ten żyje podwójnie. Czytanie nie tylko stymuluje nasz umysł, wzbogaca słownictwo i wzbogaca wiedzę, ale również w dużym stopniu kształtuje naszą osobowość. Czy osoby, które czytają, są bardziej atrakcyjne? 

Dlaczego nie czytamy książek?

Powodów takiego zjawiska można doszukiwać się na wielu różnych płaszczyznach. Choć w naszym kraju coraz głośniej mówi się o wspomnianym problemie, a w miastach pojawiają się miejsca przyjazne wszystkim molom książkowym, wciąż trudno mówić o tradycji czytania.

Zamiast rozkoszować się przyjemną lekturą, wolimy włączyć telewizję i spędzić wolny czas w mało produktywny sposób. Tak, jak bywa w wielu przypadkach, w tym przypadku pójście na łatwiznę również nie niesie za sobą nic dobrego… 

Osoby, które czytają, są bardziej atrakcyjne!

Psychologowie z całego świata twierdzą, że roztaczana przez osoby aura inteligencji jest drugim czynnikiem, tuż po wyglądzie, który wpływa na ich atrakcyjność.

Często zupełnie nieświadomie zwracamy uwagę na osobę, która, jadąc tramwajem, trzyma w dłoni książkę. Zaczytany mężczyzna jest dla wielu kobiet znacznie bardziej interesujący, niż ten, który słucha muzyki lub gra na telefonie w grę. 

Nie czytasz, nie idę z tobą do łóżka!

Osoby, które odnoszą w życiu sukces zawodowy, a co za tym idzie- również materialny, cechują się zaradnością oraz odwagą. Te cechy również nabywamy właśnie dzięki książkom! Wydarzenia zawarte między stronicami niezwykle silnie oddziałują na naszą osobowość. Wraz z bohaterami przeżywamy, zaczynamy rozumieć pewne schematy, a następnie wyciągamy wnioski. Takie doświadczenia zwiększają szanse każdego czytającego na odnalezienie się w trudnych sytuacjach, jakie często stawia przed nami życie.

To kolejna cecha, która dla wielu osób jest niezwykle atrakcyjna w potencjalnym partnerze. Nic więc dziwnego, że tak dużo singli podpisuje się dwiema rękami pod hasłem Nie czytasz, nie idę z tobą do łóżka. 

Pytanie, czy te osoby również mają potrzebę sięgnięcia po książkę…

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nie czytasz, nie idę z tobą do łóżka
unsplash.com @kqpho

Czytanie książek to najlepsza gimnastyka dla naszego umysłu. Dzięki nim nie tylko poszerzamy swoją wiedzę, ale również kształtujemy własny światopogląd.

Nie czytasz, nie idę z tobą do łóżka
unsplash.com/ Kelly Sikkema

Niestety, jak dowiodły badania, aż 63% Polaków nie przeczytało w zeszłym roku ani jednej książki!

Nie czytasz książek, nie idę z tobą do łóżka
unsplash.com @raminmrz

Zjawisko nazwane przez psychologów aurą inteligencji ma duży wpływ na to, jak odbierają nas inni i czy jesteśmy w ich oczach atrakcyjni.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Książki o modzie. 12 pozycji, które musi znać każda miłośniczka stylu
  2. Do czego porównać ból porodowy? Kobiety i mężczyźni zawsze zadają to pytanie, poznajmy odpowiedź!
  3. Kiedy Primark otwiera się w Polsce? Wszyscy oczekują wielkiego otwarcia w Galerii Młociny w Warszawie
  4. Niepełnosprawna umysłowo kobieta będzie musiała poddać się aborcji? Sąd w Wielkiej Brytanii podjął decyzję, która wywołała burzę
  5. Pogoda na Openera 2019. Zapowiada się załamanie pogody, co ze sobą wziąć na festiwal?

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułSyn Tiny Turner popełnił samobójstwo. Gwiazda po roku opowiedziała o traumie
Następny artykułTomasz Kammel skomentował odejście Barbary Kurdej-Szatan z TVP. „Psy szczekają, karawana jedzie dalej”
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.