Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Nie mam ochoty rozmawiać z mężem. 10 porad co robić
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 28.11.2018 18:40

Nie mam ochoty rozmawiać z mężem. 10 porad co robić

Nie mam ochoty rozmawiać z mężem
fot. unsplash.com Gabriel Matula

Nie mam ochoty rozmawiać z mężem. Kiedyś usta nam się nie zamykały, a dziś rozmawiamy tylko wtedy, gdy to naprawdę konieczne. Brzmi znajomo? Masz poważny problem! Jego rozwiązanie jest banalne.

Nie mam ochoty rozmawiać z mężem, a każda próba przeprowadzenia poważnej dyskusji, by zmienić ten stan rzeczy, kończyła się kłótnią. Zniechęciłam go do siebie. Jak pogodzić się z mężem? Nie potrafię znieść „cichych dni”. Jak rozmawiać z mężem żeby zrozumiał? Przedstawiamy dziesięć porad co robić, by wasza sytuacja powróciła do normalności.

1. Nie mam ochoty rozmawiać z mężem. Jak zacząć trudną rozmowę?

Jak zacząć trudną rozmowę z mężem? Po pierwsze, wybierz odpowiedni moment. Nie próbuj go zagadywać, gdy właśnie wrócił zmęczony z pracy i myśli tylko o chwili odpoczynku. Najlepiej poczekać na wolny dzień, gdy nie będziecie nigdzie się spieszyć.

2. Jak rozmawiać z mężem który nie chce rozmawiać?

Nie masz ochoty rozmawiać z mężem, ale on także nie wykazuje entuzjazmu? Jeśli poprzednie próby skończyły się awanturą, zapewne jest uprzedzony i zmęczony. Musisz pokazać, że nie przyszłaś się kłócić, ale dogadać. Jak rozmawiać żeby się nie kłócić? Pod żadnym pozorem nie przerywaj, nie podnoś głosu, mów spokojnie, ale wyraźnie.

3. Nie mam ochoty rozmawiać z mężem. Jak rozmawiać z mężem żeby zrozumiał?

Jak rozmawiać z mężem żeby zrozumiał? Zanim przystąpisz do poważnej rozmowy, dokładnie przemyśl to, co chcesz powiedzieć. Wypisz argumenty, na które chcesz się powołać. Pod żadnym pozorem nie rozpoczynaj dialogu, jeśli jesteś wzburzona albo rozdrażniona, bo wyładujesz złość na drugiej osobie.

4. Nie mam o czym rozmawiać z mężem

O czym rozmawiać z mężem? To trudne, jeśli nie macie pasji, które was łączą. Co to jest small talk? Lekka, niezobowiązująca rozmowa „o niczym”: jak minął dzień w pracy, co słychać u rodziców i tak dalej. Za pomocą małych kroczków każdego dnia możesz poszerzać zakres tematów, aż nauczycie się na powrót normalnie rozmawiać.

5. Nie mam ochoty rozmawiać z ludźmi. Co robić?

Nie mam ochoty rozmawiać z ludźmi. Co jeśli nie lubię wychodzić z domu? Niektórzy nie przepadają za wychodzeniem z domu. Jednak człowiek jest „zwierzęciem stadnym” i potrzebuje kontaktu z innymi. Jeśli nie lubisz głośnych imprez i tłumów, na początek zaproś na kawę koleżankę, której od dawna nie widziałaś. Będziecie miały sobie dużo do powiedzenia i się „rozkręcisz”.

6. Dlaczego nie umiem się dogadać z mężem?

Jeśli mąż już kilkakrotnie próbował naprawić sytuację w domu, ale spotykał się z obojętnością albo złością, nic dziwnego, że w końcu odpuścił. Jak naprawić sytuację w domu? Musisz schować dumę do kieszeni i przyznać, że twoje zachowanie nie było w porządku.

7. Kłócimy się z mężem o dzieci. Jak się dogadać?

Pamiętajcie, że rodzice zawsze powinni prezentować przed dzieckiem wspólny front. Jeśli nie zgadzasz się z metodami wychowawczymi swojego męża, powiedz mu o tym na osobności.

8. Nie mam ochoty rozmawiać z mężem. Jak osiągnąć kompromis w małżeństwie?

Na czym polega kompromis w związku? Obie strony muszą zrezygnować z części oczekiwań, by wypracować rozwiązanie, które będzie korzystne dla obojga. Naucz się go wypracowywać albo twoje małżeństwo nie przetrwa.

9. Jak nauczyć się słuchać?

– Nigdy nie mnie słuchasz – skarży się mąż. Jak nauczyć się słuchać? Zamiast błądzić myślami i układać w głowie odpowiedź, skup się w stu procentach na tym, co mówi druga osoba.

10. Nie mam ochoty rozmawiać z mężem. Jak zmienić swoje małżeństwo?

Pamiętaj, że tylko wspólnymi siłami możecie naprawić wasze małżeństwo. Jeśli mimo twoich starań sytuacja się nie poprawia, pomyśl poważnie o terapii dla par.

Słuchanie i rozmawianie to trudna sztuka. Jeśli nie masz ochoty rozmawiać z mężem i nie umiesz sprawić, by cię słuchał, zastanów się, w czym tkwi problem. Następnie rozwiążcie go wspólnymi siłami.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Nie mam ochoty rozmawiać z mężem

Jak rozmawiać z mężem żeby zrozumiał? Wybierz odpowiednią chwilę, najlepiej wtedy, kiedy nigdzie się nie spieszycie.

Nie mam ochoty rozmawiać z mężem

Jak się nie kłócić? Nie wolno przerywać i podnosić głosu.

Nie mam ochoty rozmawiać z mężem
Nie mam ochoty rozmawiać z mężem

Musicie nauczyć się trudnej sztuki kompromisu, inaczej nie zdołacie zapobiec rozpadowi związku.

Nie mam ochoty rozmawiać z mężem

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak wyglądać elegancko i seksownie? Rozpalaj zmysły
  2. Dlaczego nie mam ochoty kochać się z mężem? Tłumaczymy
  3. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy