Nie mam pieniędzy na ubrania, co robić? Jak często zadajesz sobie to pytanie? Niejednej z nas przydarzyła się sytuacja, że miesięczny budżet nie pozwalał na modowe szaleństwa. Jak sobie radzić z brakiem funduszy na ubrania? Czy można ubierać się tanio i wyglądać modnie? My znamy odpowiedź!

Nie mam pieniędzy na ubrania – jeżeli bardzo często łapiemy się na tego typu myślach, a nasz portfel tylko nas w tym utwierdza, ten artykuł podpowie ci, co powinnaś zrobić. Znajdziesz w nim praktyczne wskazówki i rady, które pomogą ci nie tylko zdobyć pieniądze, ale i nauczyć się oszczędzać. Po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz już obawiać się, że nowa bluzka czy spodnie są poza zasięgiem.

Czy pieniądze dają szczęście?

Marilyn Monroe powiedziała kiedyś, że pieniądze nas nie uszczęśliwiają – uszczęśliwiają nas dopiero rzeczy, które za nie kupimy. W pewnym sensie miała rację, ponieważ środki materialne potrafią zapewnić nam komfort i bezpieczeństwo, a także przynieść radość, ale czy dają szczęście? Raczej nie.

Według Daniela Kahnemana, psychologa i Laureata Nagrody Nobla, wcale nie potrzebujemy milionów, by czuć się luksusowo i bezpiecznie. Ile pieniędzy potrzeba do szczęścia? Według Kahnemana wystarczy… 20 tysięcy złotych dochodu miesięcznie. Według psychologa, zarobki powyżej 20.000 zł nie sprawią, że będziemy szczęśliwsi – jedynie przyjaciele, udane związki oraz robienie czegoś, co kochamy jest w stanie wygenerować w nas poczucie spelnienia i zadowolenia z życia.

Co zrobić kiedy nie mam pieniędzy na ubrania?

Jeżeli nie zarabiasz na tyle, by często kupować sobie nową parę butów lub by spontanicznie kupić sobie bluzkę, która wpadła ci w oko w galerii handlowej, sprawdź 10 porad, co z tym zrobić.

  1. Przejrzyj swoją szafę
  2. Sprzedaj to, czego nie używasz
  3. Przeanalizuj swoje wydatki
  4. Naucz się oszczędzania
  5. Kupuj na wyprzedażach
  6. Kupuj po sezonie
  7. Korzystaj z programów lojalnościowych 
  8. Kupuj w second handzie
  9. Podejmij dodatkową pracę
  10. Przerób stare ubrania

Skąd bierzecie pieniądze na ciuchy?

Jeżeli obok „nie mam pieniędzy na ubrania” Google proponuje ci właśnie taką frazę, to wiedz, że coś się dzieje. Na szczęście z naszymi dziesięcioma poradami powinnaś w szybki sposób poradzić sobie z brakiem funduszy na nowe stylizacje.

Jak ładnie wyglądać i być zadbana nie mając pieniędzy?

Nie mając wypchanego po brzegi portfela może ci się wydawać, że wyglądanie jak zadbana i modna kobieta jest niemożliwe. Nic bardziej mylnego. Wystarczy tylko zadbać o schludny i czysty strój oraz dobrze dobrać makijaż i fryzurę. 

Skąd blogerki maja pieniądze na ciuchy?

Blogerki współpracują z wieloma markami promując ich produkty za pieniądze lub ubrania. Blogerki takie jak Maffashion czy Jessica Mercedes dostają za darmo piękne ciuszki i buty, a ty łamiesz sobie głowę zastanawiając się, skąd wziąć pieniądze na ubrania?

Co zrobić jeśli mąż żałuje mi pieniędzy? 

Jeżeli twój mąż nic sobie nie robi z twojego płaczliwego tonu, kiedy mówisz mu: Nie mam pieniędzy na ubrania, nie przejmuj się. Najlepiej nie proś męża o pieniądze, tylko sama zadbaj o swój budżet i finanse, wtedy będziesz mieć poczucie niezależności, a twoje zakupy będą bardziej przemyślane.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Nie mam pieniędzy na ubrania.
Fot.screen z filmu „Wyznania zakupoholiczki”

Czy pieniądze dają szczęście? Marilyn Monroe twierdziła, że szczęście miały dawać dopiero zakupy.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułNie mam ochoty na swojego faceta. 10 porad co robić
Następny artykułZnaki zodiaku, które NIE potrafią żyć w związkach. Zmieniają partnerów jak rękawiczki
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.