Lelum.pl > Nowości > Nie mieści się w głowie, co na pasku pokazała TVP Info podczas marszu. Granica została przekroczona?
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 04.06.2023 18:24

Nie mieści się w głowie, co na pasku pokazała TVP Info podczas marszu. Granica została przekroczona?

Donald Tusk, TVP info
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EastNews, youtube.com/@tvpinfo

4 czerwca w Warszawie odbył się Marsz Wolności. Na demonstrację zorganizowaną przez lidera partii PO, Donalda Tuska, zjechali się demonstranci z całej Polski. Wśród nich licznie pojawiły się gwiazdy, które promują zaangażowanie w walkę o wolną demokrację. 

Marsz zorganizowany przez Donalda Tuska przyciągnął tłumy. Jednak TVP Info w trakcie przekazywania wiadomości skupiło się na czymś zupełnie innym. Niektóre paski, które ukazały się w telewizji, zwalają z nóg.

Donald Tusk jest organizatorem Marszu Wolności w Warszawie

O marszu organizowanym przez Donalda Tuska było głośno już od jakiegoś czasu, jednak nawet jego zwolennicy nie spodziewali się, że odbędzie się on w tak licznym gronie Polek i Polaków. 4 czerwca o godzinie 12:00 na Placu na Rozdrożu zgromadziły się tłumy, które ruszyły w kierunku Placu Zamkowego. Na ich czele stanął lider partii PO, Donald Tusk.

Celem marszu jest bezpośredni sprzeciw Polaków na działania partii rządzącej. Odbywa się on "przeciwko drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu'' i ,,za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską'', jak w swoich mediach społecznościowych poinformował Donald Tusk.

Marsz Wolności nieprzypadkowo odbywa się w 34 rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu, mających miejsce po II wojnie światowej.

Martyna Kupczyk nie wytrzymała, nie mogła już milczeć o Elżbiecie Romanowskiej. Ujawniła jej prawdziwe oblicze

TVP Info atakuje Donalda Tuska i opozycję

TVP Info to najpopularniejszy kanał informacyjny, który należy do telewizji publicznej. I choć powinien on przekazywać widzom wiadomości w sposób obiektywny, niestety nie zawsze tak się dzieje. Paski, które ukazują się w programach, niejednokrotnie były formułowane w taki sposób, by uderzyć w opozycyjną partię i jej lidera, a także zmanipulować faktami. Tak stało się i tym razem, przy okazji odbycia się demonstracji zorganizowanej przez Donalda Tuska.

Na kanale TVP Info już od rana można było zorientować się, że telewizja nie jest przychylnie nastawiona w stosunku do Marszu Wolności. Relacjonowano spotkania z udziałem ministrów, które co jakiś czas przerywały wyrwane z kontekstu kadry z marszu. Paski, które do nich dopasowano, są niedorzeczne. 

Paski z TVP Info szokują

Paski, które ukazały się dziś w TVP Info, wydają się nieprawdopodobne. Wygląda na to, że kanał informacyjny obrał sobie za cel oczernienie nie tylko Donalda Tuska, ale i wszystkich zgromadzonych na marszu. Wszystkie hasła, które pojawiały się na paskach, były nacechowane bardzo negatywnie.

"31. rocznica zdrady Polski przez Tuska i komunistów" – ten pasek widzowie mogli zaobserwować dziś jako najczęściej pojawiający się na kanale TVP Info.

“Polityka pogardy Platformy” – czytamy dalej.

"Opozycja zjednoczona w obronie Rosji" – tak mocne słowa pojawiły się dziś na antenie ok. godz. 14.

"Nienawiść, wulgarność i agresja na marszu Tuska" – mogli przeczytać widzowie.

TVP Info
fot. youtube.com/@tvpinfo
Tagi: donald tusk