Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wyraził zgodę na podpisanie przez Zarząd Dróg Miejskich umowy na projekt wykonawczy, zakładający zwężenie Alei Jerozolimskich w stolicy. Będzie się to równać z bezpośrednim remontem ulicy, która ma zostać odświeżona na miarę XXI w. Zniknie kilka kultowych miejsc. Nie wszyscy będą zadowoleni.

Jeszcze nie wiadomo, jak dokładnie będą wyglądać nowe Aleje Jerozolimskie. To ma pokazać wspomniany projekt wykonawczy, który jest w trakcie sporządzania. 

Rafał Trzaskowski wyraził zgodę na zwężenie Alei Jerozolimskich

Ratusz Warszawy przekazał informację, że Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na sporządzenie projektu wykonawczego nowych Alei Jerozolimskich z katowicką firmą Meritum Projekt. Co o tym myśli prezydent stolicy?

– Opracowanie nowego wyglądu głównej arterii stolicy i jej przebudowa to ważny element nowego centrum Warszawy. Chcemy, aby po zakończeniu inwestycji kolejowej Aleje Jerozolimskie zmieniły się wreszcie w przyjazną, wygodną i piękną przestrzeń publiczną, by przeskoczyły z PRL-u w XXI wiek – powiedział Rafał Trzaskowski.

Firma ma 30 miesięcy na sporządzenie projektu. Wiadomo, że zakłada on m.in. zwężenie ulicy do jednego pasa oraz bus pasa, co niekoniecznie będzie odpowiadać kierowcom, gdyż jedyną formą parkingu będzie tam parkowanie równoległe. Jednocześnie będzie ono bardzo ograniczone. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

nie żyje

Nie żyje Grażyna Socha

Mają powstać nowe alejki dla rowerów, a pomiędzy jezdnią a ścieżką stanie szpaler drzew. Niezwykle istotnymi zmianami będzie zniknięcie rond: Dmowskiego i De Gaulle’a, które zostaną przerobione na skrzyżowania. W obu miejscach pojawią się także nowe, naziemne przejścia dla pieszych.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Media nieoficjalnie: Nowe obostrzenia w Polsce możliwe od 1 grudnia
2. Pilny apel Mikołaja Roznerskiego. Od rana prosi o wsparcie: „Jeżeli jesteście w jakiś sposób w stanie pomóc”
3. „Milionerzy”: Odpadła na pierwszym pytaniu, chodziło o lód. „Emocjonalnie ją to przerosło”

Źródło: tvp.info

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl