Wyznanie, którym podzieliła się dziennikarka Wirtualnej Polski, daje dużo do myślenia. Kobieta nie mogła pożegnać się z własną babcią. Nie wiadomo również, czy będzie mogła wziąć udział w jej pogrzebie. Nie kryje również oburzenia związanego z obecnymi działaniami rządu. 

W związku z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi epidemii koronawirusa należy ograniczać kontakt z innymi, niezależnie czy jest to rodzina, czy znajomi. Jest bezwzględny zakaz odwiedzin pacjentów w szpitalu, a jedynie możliwy kontakt, to za pomocą telefonu. Dziennikarka Wirtualnej Polski została postawiona w trudnej sytuacji. Jej szczere wyznanie skłania do przemyśleń. 

Na pogrzeb: nie, do urn wyborczych: tak

Kobieta zmaga się z trudną sytuacją. Jej babcia przebywała w szpitalu, w samotności umarła. Dziennikarka nie zdążyła pożegnać się z bliską osobą i możliwe, że nie będzie mogła uczestniczyć w pogrzebie. Od 25.03.2020 obowiązuje regulacja, która mówi o tym, że podczas uroczystości kościelnej może uczestniczyć maksymalnie pięć osób, z wyłączeniem osób sprawujących mszę. To trudny wybór dla rodziny, kto będzie uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu babci. 

To nie jest jedyna rozterka kobiety. Jej zdaniem jest to hipokryzja rządu, który z jednej strony zachęca do jak największego ograniczenia kontaktów międzyludzkich, a z drugiej, zaprasza do urn, by oddać głos w zbliżających się wyborach prezydenckich. 

– Zdaniem polityków obozu władzy wyjście z domu, pójście do komisji wyborczej, stanie w kolejce i oddanie głosu nie stanowi dla nikogo zagrożenia. Jednocześnie, na pogrzebie mojej babci będzie mogło być w czwartek pięć osób. Nadal nie wiemy, kto pójdzie się z nią pożegnać. To jedna z najtrudniejszych decyzji, przed jaką teraz stoimy – napisała kobieta. 

wybory
unsplash.com/ Arnaud Jaegers

Kobieta odradza udział w najbliższych wyborach. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dziecko nie zaśnie bez pomocy dwóch ogromnych husky. Nagranie zwala z nóg, internauci oglądają je na okrągło
  2. Pilne ostrzeżenie GIS. Każdy powinien się z nim zapoznać
  3. Wojciechowska z partnerem ukrywali to przed mediami. Właśnie przekazano radosną nowinę
  4. Przepowiednie z „Kalendarza 12 zwierząt”. Został utworzony 2 tys. lat temu, dziś się sprawdza
  5. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

źródło: wp.pl

Poprzedni artykułPan młody zmarł 16 dni po ślubie. Jego żona zrobiła niewiarygodną rzecz
Następny artykułJackowski miał wizję, twierdzi, że nadciąga koniec epidemii. Mówi o najbliższych wydarzeniach w Polsce