Nie spałam całą noc? To częste pytanie, które zadajemy sobie po nieprzespanej nocy. Co robić w momencie, w którym musimy funkcjonować, mimo że całą noc spędziliśmy na czym innym niż spanie? Mamy dla Was kilka sprawdzonych porad

Wszyscy znamy to uczucie. Nie spaliśmy całą noc, czujemy się fatalnie, a musimy przeżyć cały następny tydzień. Koszmarna perspektywa, prawda? Cóż, nie będziemy owijać w bawełnę, że po zastosowaniu się do naszych porad, będziecie czuć się dokładnie jak po obudzeniu się w promieniach słońca po błogich 8 godzinach snu, ale na pewno zniwelujecie chociaż część efektów ubocznych nieprzespanej nocy. 

Nie spałam całą noc: pamiętaj o jedzeniu! 

Jeśli już nie spałaś całą noc, to nie zapominaj o jedzeniu. Czeka cię ciężki dzień, więc koniecznie pamiętaj o tym aby zjeść… śniadanie. Będziesz potrzebować sporo protein, dlatego sięgnij po produkty bogate w białko. Uważaj jednak na cukier, ponieważ ten bywa bardzo zdradliwy. Co prawda na chwilę postawi cię na nogi, ale po krótkim czasie będziesz czuła się jeszcze bardziej zmęczona niż wcześniej. Unikaj ciężkostrawnych potraw! Dziś mogą być wyjątkowo niebezpieczne. 

Nie spałam całą noc: nie przesadzaj z kawą

Kawa będzie dzisiaj twoim sprzymierzeńcem, ale pamiętaj, że wypicie trzech filiżanek na raz nie spowoduje, że poczujesz się jak nowonarodzona. Wypij trzy kawy, ale z przerwami po około 3 godziny. Wystrzegaj się spożywania kawy czy innych produktów zawierających kofeinę po godzinie 16:00. Jeśli wprowadzisz do swojego organizmu zbyt dużo kofeiny o zbyt późnej porze może się to zakończyć powtórką. Mimo zmęczenia znów nie będziesz mogła zasnąć!

Nie spałam całą noc: Nie śpij w ciągu dnia! 

Na pewno będziesz miała ochotę uciąć sobie drzemkę. Pół godziny na kanapie jeszcze nikogo nie zabiło, ale jeśli zaśniesz na kilka godzin, to możesz na dobre rozpocząć proces przestawiania twojego zegara biologicznego. Po głębokim śnie w środku dnia, znów będziesz miała problem, żeby zasnąć w nocy. Mimowolnie uruchomisz w ten sposób błędne koło. Postaraj się zacisnąć zęby i przemęczyć się do kolejnej nocy. Sen będzie wtedy wspaniały! 

Nie spałam całą noc: Zażyj nieco świeżego powietrza

Najgorsze co możesz teraz zrobić to przebywanie w ciemnym, dusznym pomieszczeniu. Wyjdź na świeże powietrze, dotleń się, a szybko zauważysz różnicę. 

Nie spałam całą noc: Nie przebywaj sama ze sobą!

Jeśli dzień tak się ułożył, że nie masz żadnych obowiązków do wykonywania z innymi ludźmi, wyjdź do nich z własnej inicjatywy! Umów się ze znajomymi, idź do restauracji czy parku. Interakcja z innymi ludźmi skutecznie cię rozbudzi. Z kolei przebywanie samemu ze sobą do skuteczna droga do… zaśnięcia w środku dnia. 

ZOBACZ GALERIĘ:

Bezsenność to coraz poważniejszy problem w XXI wieku. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułGdzie mieszka Beata Kozidrak? Jej gigantyczna willa wprawia w osłupienie
Następny artykułHonorata Skarbek. Zaczynała od bloga, dziś jest gwiazdą sceny
Redaktor naczelna Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i nowych mediów, magister kulturoznawstwa na Uniwersytecie SWPS.