Minister zdrowia poprosił lekarzy o przeprowadzenie rozmów uświadamiających z pacjentami, którzy nie zarejestrowali się na szczepienie – podaje portal wiadomosci.wp.pl.

Portal ujawnił także szczegóły pisma, jakie Adam Niedzielski wystosował do lekarzy. Podobno akcja rozpoczęła się już kilka dni temu. Wcześniej media informowały o planie na nieco inny sposób zachęcania do szczepienia.

Minister zdrowia z prośbą do lekarzy

– Bardzo proszę o przeprowadzenie z pacjentami niezaszczepionymi oraz niezapisanymi na szczepienie rozmów uświadamiających korzyści płynące z uzyskania odporności przed wirusem COVID-19 – można przeczytać w piśmie, jak cytuje wiadomosci.wp.pl.

W dalszej części lekarze dowiadują się, że w aplikacji gabinet.gov.pl mogą wygenerować listę pacjentów, którzy stanowią populację danego POZ i uzyskać informację na temat zaszczepienia pacjentów m.in. z grupy wiekowej 60+ lub informację na temat umówionych terminów szczepienia przeciwko COVID-19.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Jak podaje portal lekarze mają kontaktować się z osobami w wieku powyżej 60 lat, które z nieznanych przyczyn nie zapisały się na szczepienie. Minister miał napisać, że gdy dla osób 60+ brakuje terminów lub są zbyt odległe, prosi o pomoc w przesunięciu terminów i koordynację.

Obecnie wszyscy pełnoletni Polacy mają wystawione skierowania i mogą zapisać się na szczepienie. Jak podają Wiadomości WP, 19 milionów osób jeszcze nie skorzystało z tej możliwości.

Mamy w tej chwili zaszczepionych bądź zarejestrowanych na szczepienie ponad 73 proc. osób powyżej 70. roku życia. Natomiast jeśli chodzi o tę grupę osób pomiędzy 60. a 69. rokiem życia, to jest nieco ponad 60 proc. i tutaj jest jeszcze sporo do zrobienia – mówił w niedzielę minister Michał Dworczyk.

Fakt informował, że rząd ma w planach namawianie znanych osób do promocji szczepień. Więcej >tutaj<.

minister zdrowia
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. ,,Rolnicy. Podlasie”. Andrzej mówi, kto przejmie jego gospodarstwo
  2. Mariusz Ryjek nie żyje. Zbiórka zorganizowana przez przyjaciół przekroczyła najśmielsze oczekiwania
  3. Polski duchowny skuty kajdankami na środku ulicy. Nagranie trafiło do sieci, wiadomo za co został zatrzymany

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.