Janusz Gajos to jeden z kultowych polskich aktorów. Artysta podjął decyzję o zakończeniu swojej działalności teatralnej. Od tej pory gwiazdor nie będzie już pojawiać się w sztukach i spektaklach.

Wybitny aktor niedawno świętował swoje 82. urodziny. Na deskach teatralnych pojawiał się od ponad 56 lat. Pomimo rezygnacji z pracy w teatrze, wciąż będziemy mogli podziwiać artystę na szklanym ekranie.

Janusz Gajos rezygnuje z pracy w teatrze

Janusz Gajos to jeden z najwybitniejszych aktorów w naszym kraju. Największą popularność przyniosła mu rola Janka Kosa w legendarnym serialu „Czterej pancerni i pies”. Artysta od ponad 56 lat regularnie pojawia się na deskach teatralnych, a na scenie Teatru Narodowego występuje nieustannie od 2003 roku.

Jak donosi gazeta „Na żywo” Janusz Gajos podjął decyzję o rezygnacji z pracy na deskach teatralnych. Według magazynu powodem ma być chęć odpoczynku oraz troszcząca się o stan zdrowia aktora żona i menadżerka Elżbieta. To właśnie ukochana namówiła artystę do zakończenia pracy na scenie.

-Janusz zrobił to dla żony. Wie, że ona ma rację i jest jej wdzięczny za to, że tak się o niego troszczy, ale nie zmienia to faktu, że ciężko mu na sercu — wyjawił anonimowo przyjaciel aktora „Czterej pancerni i pies” na łamach gazety”Na żywo”.

Zakończenie pracy w teatrze bez wątpienia było trudną decyzją dla popularnego aktora. Nie oznacza to jednak, że 82-latek całkowicie kończy swoją karierę zawodową. Już niedługo Janusz Gajos pojawi się na ekranach kin w filmie „Fuks 2”, gdzie zagra rolę oficera Mazura.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Sara James pochwaliła się zdjęciem z mamą. Pani Arleta wygląda jak siostra piosenkarki
  2. Dominika Gwit niknie w oczach. Fanka pod najnowszym zdjęciem całej sylwetki: „Mega widać różnicę”

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.