Nie żyje znany i ceniony reżyser. Wybitny twórca zmarł w poniedziałek 1 listopada w wieku 40 lat, a tragiczna wiadomość o nagłej śmierci natychmiast obiegła polskie środowisko artystyczne, które pogrążyło się w niewyobrażalnym smutku i żałobie. Będzie nam brakować jego energii, talentu i serdeczności – czytamy w pożegnalnych słowach Teatru Bagatela.

Do Polski przyjechał pod koniec lat 90, a już w 2004 roku zadebiutował jako reżyser. Jego dzieła mogli podziwiać również widzowie teatrów w USA, Niemczech i Francji. Niestety, 1 listopada krakowski Teatr Bagatela potwierdził tragiczne informacje. Nie żyje wybitny mężczyzna i wielki talent.

Polscy artyści w żałobie. Nie żyje znany reżyster

Późnym wieczorem 1 listopada krakowski Teatr Bagatela wydał oficjalne oświadczenie. Niestety, poinformowano o śmierci wybitnego reżysera, który z polskim teatrem związany był od 20 lat. W ostatnich dniach swojego życia pracował nad premierą.

– Z niedowierzaniem i wielką przykrością przekazujemy Wam bardzo smutną wiadomość. Dzisiaj zmarł Giovanny Castellanos. Kapitalny, wspaniały, ciepły i pełen radości życia człowiek. Jeszcze dosłownie kilka dni temu pracował nad przygotowaniem premiery „Ich czworo”. Będzie nam brakować jego energii, talentu i serdeczności. Giova, Giova… – poinformowano w mediach społecznościowych. 

Giovanny Castellanos zmarł w wieku 40 lat, w niedzielę 1 listopada. Nagła, smutna wiadomość natychmiast obiegła polskie środowisko artystyczne, które pogrążyło się w żałobie. 

– To się wydaje niemożliwe – skomentował Piotr Kubic, fotograf teatralny. 

W mediach społecznościowych reżysera żegnał również warszawski Teatr Kwadrat. Ja wynika z opublikowanych słów, Giovanny Castellanos zmarł w wyniku zakażenia koronawirusem.

– Kochani, właśnie otrzymałem wiadomość, że nasz przyjaciel, Giovanny Castellanos, reżyser ostatniej kwadratowej premiery, „Nie książka zdobi człowieka”, odszedł od nas w wieku czterdziestu lat… Ten diabelski Covid nie tylko zamyka nam świat, ale zabija naszych przyjaciół, może wkrótce zabić nas – przekazał Andrzej Nejman, dyrektor teatru.

– Giova, mieliśmy jeszcze tyle do zrobienia razem, szykowałeś się do kolejnego projektu na naszej kameralnej, dziewczyny nie mogły się doczekać… Tylu fantastycznych chwil już razem nie przeżyjemy. Obyś Tam miał też mnóstwo roboty… – dodał w poruszających, pożegnalnych słowach.

  1. Zacznie się już dziś dokładnie o 16. Polaków czekają ogromne utrudnienia, nie ma żadnych wątpliwości
  2. Filmy oglądali widzowie TVP, TVN i Polsatu. Media właśnie obiegła wiadomość o śmierci legendy
  3. TVP przekazało tragiczną wiadomość. Nikt nie spodziewał się jego nagłej śmierci, pogrzeb już w czwartek

Kim był Giovanny Castellanos?

Giovanny Castellanos był Kolumbijczykiem, który pod koniec lat 90. przyjechał do Polski. W 2003 roku ukończył Wydział Reżyserii Dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a już rok później zadebiutował w krakowskim Teatrze Starym, realizując sztukę Oleanna Davida Mameta.

Giovanny Castellanos był utalentowanym reżyserem teatralnym, i jedynym, któremu znany pisarz Gabriel Garcia Marquez, autor Miłości w czasach zarazy, pozwolił na dokonanie scenicznej adaptacji swojej powieści O miłości i innych demonach.

Giovanny Castellanos pracował również w teatrach w USA, Niemczech, Hiszpanii. Był asystentem dyrektora ds. programowych w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz kierownikiem artystycznym jednej z jego scen. Wyreżyserował tam spektakle Mur Jeana Paula Sartre’a i Noc Helvera Villqista.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

Z niedowierzaniem i wielką przykrością przekazujemy Wam bardzo smutną wiadomość. Dzisiaj zmarł Giovanny Castellanos….

Opublikowany przez Teatr Bagatela Niedziela, 1 listopada 2020

Nie żyje Giovanny Castellanos. Smutną wiadomość o śmierci znanego reżysera przekazał Teatr Bagatela. 

 

Kochani,
właśnie otrzymałem wiadomość, że nasz przyjaciel, Giovanny Castellanos, reżyser ostatniej kwadratowej premiery,…

Opublikowany przez Teatr Kwadrat Niedziela, 1 listopada 2020

Przyjaciela i reżysera pożegnał również zespół stołecznego Teatru Kwadrat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Odkryli podwodny skarb o wysokości dwóch Pałaców Kultury. Przez 120 lat nie znaleziono niczego podobnego
  2. Wiadomo, kiedy może być lockdown Polski. Wyjawili prawdę, niestety
  3. Przeraźliwy huk i dźwięk klaksonów, kobiety zorganizowały „czarny rajd”. Ciąg dalszy protestów przeciwko decyzji TK
  4. Gdzie najczęściej dochodzi do zakażeń? Ekspert nie ma wątpliwości, wielu może nie mieć pojęcia
  5. Szpak przeszedł samego siebie obok domu Kaczyńskiego. Wziął mikrofon i zaczęło się, ludziom aż odebrało mowę
  6. Aktor „Świata według Kiepskich” zarabia fortunę. Jego jednodniowa wypłata wystarczy na zakup mieszkania
  7. Surówka dla zdrowotności, jak mawiały nasze babcie. Pieczone buraki i kiszone ogórki tworzą unikalne połączenie, które okrasza chrzanowa nuta

źródło: Facebook, krakow.wyborcza.pl

Poprzedni artykułNajlepsze sposoby na nawilżenie ciała
Następny artykułNagła wiadomość w sprawie kolejnych obostrzeń. Już wiadomo, czego możemy się spodziewać
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.