Nie żyje Jerzy Limon, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, postać niezwykle zasłużona dla polskiego teatru. Zmarł na koronawirusa.

Z wykształcenia był teatrologiem. Przyczynił się do rozsławienia gdańskiego teatru na cały świat. 

Nie żyje Jerzy Limon, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Nie żyje Jerzy Limon, jedna z najważniejszych postaci dla polskiego teatru. Z wykształcenia był teatrologiem. Założył, a potem przez wiele lat pozostawał dyrektorem Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

O jego śmierci poinformował dziennikarz RMF FM, Kuba Kaługa. 

– Nie żyje profesor Jerzy Limon, teatrolog, twórca i dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Jak przekazała mi Magdalena Hajdysz, rzecznik prasowa GTS, prof. Limon zmarł w nocy, w jednym z gdańskich szpitali. Chorował na Covid-19 – przekazał na swoim Twitterze.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Prof. Limon zmarł w nocy. Od dłuższego czasu chorował na COVID-19. W dniu śmierci przebywał w szpitalu, gdzie leczył koronawirusa. 

Kim był Jerzy Limon?

Jerzy Limon urodził się 24 maja 1950 roku w Malborku. Mimo późniejszych studiów w Poznaniu pozostał człowiekiem Pomorza i po ich ukończeniu wrócił, by pracować w Zakładzie Historii Literatury i Kultury Brytyjskiej Uniwersytetu Gdańskiego

Był pomysłodawcą odbudowania Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz utworzenia corocznego Festiwalu Szekspirowskiego, który ściągał do Polski zespoły teatralne z całego świata.

Otrzymywał ordery nie tylko w Polsce, ale i w Wielkiej Brytanii, gdzie odznaczono go Orderem Imperium Brytyjskiego za działalność na rzecz szekspirologii. 

Miał żonę i dwoje dzieci – Tomasza i Julię.

źródło: [rmf24.pl]

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Poprzedni artykułPrzeglądał rzeczy swojej zmarłej żony. Przypadkiem znalazł zdjęcie, które będzie miał przed oczami do końca życia
Następny artykułDaniel Martyniuk jest nadal żonaty. Mężczyzna na sali rozpraw wyznał prawdę