Nie żyje 3-letnia Nadia. Dziewczynka od urodzenia zmagała się z wadą serca od urodzenia. Tuż po narodzinach miała dwie poważne operacje, które się udały. Trwała zbiórka na trzeci zabieg, który dawał nadzieję, że 3-latka wróci do sił. Udało się wysłać dziewczynkę do kliniki w Niemczech. Niestety, mimo wysiłku lekarzy, Nadii nie udało się uratować.

Nadia zmarła tuż po 8-godzinnej operacji. Po zakończeniu zabiegu lekarze wiedzieli, że coś poszło nie tak. Okazało się, że serce Nadii jest za słabe, lekarze liczyli, że czas będzie dobrym lekarstwem i umożliwi przyjęcie sztucznych zastawek.

Nie żyje 3-letnia Nadia

Rodzice dziewczynki liczyli, że ta operacja w końcu pomoże Nadii wrócić do zdrowia. Wiedzieli, że serce dziewczynki jest już w bardzo złym stanie. Z pomocą przyszedł portal siepomaga.pl, który jest nieoceniony w pomocy dla chorych osób. 

– Nadia przyjechała na intensywną terapię podpięta pod ECMO, czyli maszynę, która za nią pracuje. Serce Nadii jest za słabe, by zastawki przyjęły plastykę. Serce je psuje. Mamy poczekać parę dni aż serduszko odpocznie i wtedy (lekarze – przyp. red.) zadecydują, czy funkcja się poprawiła, czy jednak wszczepią sztuczną zastawkę trójdzielną – relacjonowali rodzice na portalu siepomaga.pl.

Jak się okazało, serduszko dziewczynki nie dało sobie rady z zastawkami. 4 grudnia siepomaga.pl poinformowało o śmierci dziewczynki. 

Teksty wybrane dla Ciebie:

Polacy mieli nadzieję do końca

Przez ostatanie trzy lata rodzice robili wszystko, by dziewczynkę uratować. Do zbiórki dołączyło się mnóstwo osób, które wpłacały datki, organizowały pomoc lub szerzyły zbiórkę.

Pierwsze dwie operacje dawały ogromną nadzieję na to, że dziewczyna wróci do zdrowia. Wada była skomplikowana, ale liczono, że dzisiejsza medycyna podoła naprawieniu serduszka dziewczynki. Taką samą nadzieją żyją tysiące chorych dzieci, które chorują na rzadkie i trudne do wyleczenia choroby. 

Mimo starań lekarzy nie udało się uratować dziewczynki, ponieważ jej serce było za słabe. Na portalu siepomoga.pl mama dziecka napisała we wzruszających słowach:

–  Tak ciężko jest zrozumieć jej śmierć, młodziutkiej, niewinnej, wspaniałej osoby. Boże, tak ciężko jest pogodzić się z Twoją decyzją, dodaj nam chociaż sił, byśmy nauczyli się żyć.

Cała redakcja Lelum dołącza się do licznych kondolencji, które internauci kierują do rodziców zmarłej dziewczynki. 

Zobacz zdjęcie:

nie żyje
fot. siepomaga.pl

Nadia dzielnie walczyła przez trzy lata swojego życia.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: se.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl