Nie żyje Michał Borowski, niespodziewane informacje obiegły Polskę. Rafał Trzaskowski zdecydował, że musi zabrać głos w tej sprawie. O śmierci poinformowało za pośrednictwem mediów społecznościowych Muzeum Powstania Warszawskiego. Politycy przesyłają rodzinie zmarłego kondolencje i wyrazy współczucia.

Nie żyje Michał Borowski — naczelny architekt miasta stołecznego Warszawy. Współtworzył między innymi Muzeum Powstania Warszawskiego, odpowiadał za budowę Stadionu Narodowego, a przede wszystkim był wielkim patriotą.

Nie żyje Michał Borowski

Michał Borowski zmarł 6 lipca 2020 roku w wieku 70 lat. Niestety, nieznana jest oficjalna przyczyna śmierci architekta. Politycy, przyjaciele, rodzina czule wspominają mężczyznę i wyliczają, ile wspaniałych miejsc na mapie stolicy powstało, dzięki jego twórczości.

– To był jeden z najlepszych architektów miasta. Miał swoje zdanie, ale był chętny do rozmowy i dyskusji. Czasami dawał się przekonać, ale miał żelazne reguły, jak prowadzić przestrzeń i nią operować. Gdyby nie on, to pewnie Krakowskie Przedmieście nie zostałoby wyremontowane i nie miałoby takiego kształtu, jaki ma dzisiaj — powiedział w rozmowie o zmarłym Olgierd Jagiełło, architekt pracowni JEMS dla portalu warszawa.wyborcza.pl.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Mateusz Borkowski z „Gogglebox” zrzucił 140 kg. Do sieci trafiło jego zdjęcie bez koszulki, przecieramy oczy ze zdumienia
  2. Niebywały ubiór Rodowicz na zdjęciu z obłędnej kuchni w luksusowej willi, gruba przesada? Wzbudziła wielkie emocje
  3. Rafał Trzaskowski pokazał, jak mieszka. Wraz z żoną pochwalili się wnętrzem swojego domu, mają dla Polaków niespodziankę

Nie żyje mężczyzna odpowiedzialny za wygląd Krakowskiego Przedmieścia

Zmarły architekt — Michał Borowski był głównym architektem miasta jeszcze za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Według radnych, polityków i współpracowników był cudownym człowiekiem będącym ponad podziałami.

Oprócz projektu Stadionu Narodowego, czy Muzeum Historii Żydów Polskich Michał Borowski nadzorował również prace nad 160-metorwym wieżowcem przy ul. Emilii Plater i Twardej. Budynek jest do tej pory uważany za jeden z najbardziej eleganckich w mieście.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jarosław Kaczyński odchodzi na emeryturę? Ryszard Terlecki postanowił mówić, nagły zwrot akcji
  2. Zakaz wychodzenia z domów w turystycznym kurorcie. Władze Hiszpanii podjęły decyzję
  3. Jedną z najpoważniejszych chorób można poznać po oczach. Pojawiają się charakterystyczne zmiany
  4. Ogromna radość w życiu Edyty Górniak. Fani gratulują, gwiazda pęka z dumy
  5. Zbliżamy się do niebezpiecznej daty. W jednym miesiącu najczęściej dochodzi do rozstań w związku
  6. Nowe ognisko koronawirusa na weselu w Wielkopolsce. Kilkudziesięciu gości zarażonych, wielu wciąż czeka na wyniki

Źródło: twitter.com, warszawa.wyborcza.pl

 

Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.