Nie żyje zagraniczny zdobywca Oscara, wielka legenda branży filmowej. O jego śmierci poinformowała w niedzielę, późnym wieczorem żona na jednej ze stron społecznościowych. Jego filmy mogliśmy oglądać m.in. w TVP. To ogromna strata dla rodziny oraz fanów.

Nie żyje jeden z wybitniejszych twórców filmowych. Mężczyzna w swojej karierze zdążył zasłużyć na prestiżową Nagrodę Akademii Filmowej. O śmierci poinformowała jego współmałżonka.

Nie żyje Jiri Menzel

Zmarł czeski reżyser Jiri Menzel, miał 82 lata. W 1967 roku dobył Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny Pociągi pod specjalnym nadzorem. W swojej karierze zdążył wyreżyserować około 20 filmów, w wielu pojawił się jako aktor.

— Jureczku, nasz ukochany, najodważniejszy ze wszystkich odważnych. Wczoraj (w sobotę, 5 września 2020 roku — przyp. red.) wieczorem w domu i w naszych ramionach, Twoje ciało opuściło nasz ziemski świat. Byliśmy zaszczyceni, że mogliśmy Ci towarzyszyć w ostatniej podróży — napisała na Facebooku Olga Menzel.

  1. Iza: ”Od lat sprzątam u bogaczy, zdradzę wam ich największy sekret. Wszyscy robią rzecz, która wywołuje u mnie mdłości”
  2. Gwiazda programu „Koło Fortuny” stała się ofiarą kpin. W końcu nie wytrzymała

Kim był Jiri Menzel?

Jiri Menzel był czeskim reżyserem, scenarzystą oraz aktorem filmowym. Urodził się w 1938 roku w Pradze, swoje pierwsze filmy zaczął kręcić w połowie lat 60. Pierwszy sukces i zarazem jeden z największych w karierze zdobył w 1967 roku. Filmem Pociągi pod specjalnym nadzorem wygrał Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Oprócz wspomnianego wyżej filmu wyreżyserował również Postrzyżyny, Obsługiwałem angielskiego króla lub Skowronki na uwięzi. Ostatnia z wymienionych produkcji dostała nawet Złotego Niedźwiedzia w Berlinie.

W ostatnich latach swojego życia artysta zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Trzy lata temu przeszedł skomplikowaną operację głowy, po której przez jakiś czas musiał pozostać w śpiączce farmakologicznej.

Najgłębsze wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nie żyje Jirzi Menzel.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zagraniczne media obiegła wiadomość o tragedii. Potwierdzono śmierć, oczy tysięcy osób zwróciły się w stronę rezydencji Kate i Williama
  2. Górale z Zakopanego nie mieli litości. Ostro o Polakach: „tylko chińską zupkę, chleb, pasztety, płatki”
  3. Anna Kalczyńska schudła 10 kg i zupełnie zmieniła fryzurę. Co za metamorfoza, wygląda obłędnie
  4. Rafał i Gabriel przetrwali milczenie i ujawnili prawdę o odejściu z „Królowych życia”. Widzowie będą załamani
  5. Emilia Komarnicka jest w ciąży. Gwiazdorska para ”Na dobre i na złe” nie posiada się ze szczęścia
  6. Masowo popełniamy 5 błędów w pieczeniu ciast, dlatego nie wychodzą albo pojawia się zakalec. Każdy z nas zrobił choć jedną rzecz z listy

Źródła: wnp.pl, polskieradio24.pl, onet.pl, wikipedia.org

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl