Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > GW: Nie żyje jedna z najpiękniejszych aktorek. Jej partner przekazał tragiczną wiadomość
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 11.01.2021 20:23

GW: Nie żyje jedna z najpiękniejszych aktorek. Jej partner przekazał tragiczną wiadomość

Bydgoszcz
lelum.pl

Nie żyje królowa filmów klasy B, Julie Strain. Aktorka była również twarzą thrillerów erotycznych lat 90. Gwiazda zmarła w wieku 58 lat, zmagała się z demencją, która była skutkiem dawnego urazu głowy. O śmierci poinformował jej partner — donosi Wyborcza.pl.

Nie żyje Julie Strain. Jej twarz często gościła na okładkach magazynów Penthouse i Playboy. Występowała również w filmach erotycznych z gatunku softcore. W branży zyskała miano „królowej filmów kategorii B”.

Jeśli mainstreamowi reżyserzy będą chcieli mnie zatrudnić, to wiedzą, gdzie mnie szukać — mówiła w wywiadach.

Nie żyje Julie Strain

Julie Strain świetnie radziła sobie w swojej karierze zawodowej. Jednak choroba nie pozwoliła zagrać jej w żadnym filmie od ponad dekady.

Aktorka i modelka zmarła 10 stycznia 2021, a informację o jej śmierci przekazał partner gwiazdy, Dave Gram — donosi Wyborcza.pl. Mężczyzna od lat pielęgnował swoją ukochaną w chorobie.

Strain pożegnało wiele osobowości medialnych m.in. Jim Wynorski, reżyser, który miał okazję pracować z aktorką. Na swoim Facebooku dodał jej zdjęcie z lat młodości, na którym ma na sobie czarną bieliznę oraz prześwitujący szlafrok.

Nie mogę wyrazić mojego smutku. Wiedzieliśmy, że taki jest ostateczny cel twojej podróży, ale będzie nam brakowało twojej energii, uśmiechu i przyjaźni — napisała w mediach społecznościowych z kolei Van Dore, symbol seksu lat 50., której konkurentką była Marylin Monroe.

W swoim wpisie dodała, że to właśnie Strain nakłoniła ją do pozowania nago w wieku, w którym „jej rówieśnicy bujają się w fotelach na biegunach”. Podziękowała jej również za to, że zachęciła ją do bycia sobą.

Kim była Julie Strain?

Julie Strain była amerykańską aktorką, modelką, producentką filmową, reżyserką i scenarzystką. Urodziła się w 1962 roku w Kalifornii.

Jako nastolatka interesowała się sportem, a do niektórych dyscyplin miała spore predyspozycje ze względu na swój wysoki wzrost (185 cm). Sporo trenowała, jednak upadek z konia przekreślił jej dalszą karierę w tym zakresie i spowodował amnezję, która wymazała większość jej wspomnień.

W końcu udało jej się wyjechać do Las Vegas, a następnie do Hollywood. Jako modelka reklamowała m.in. zapalniczki Zippo i płyty CD. Jej aktorka kariera rozpoczęła się od debiutu w komedii Egzorcysta 2½.

W 2018 roku upadek z konia w młodości dalej dawał o sobie znać. Ogłoszono wtedy, że aktorka znajduje się w późnych stadiach demencji, uważanej za wynik tego urazu. Otrzymywała opiekę hospitalizacyjną w domu.

10 stycznia 2021 odeszła, będąc w swoim domu. Artystka Olivia De Berardinis poinformowała na Facebooku, że aktorka, w chwili śmierci, była trzymana za rękę przez swojego partnera.

Wiele przyjaciół oraz fanów gwiazdy wyraziło ból i żal z powodu jej odejścia. Na Facebooku pojawiły się liczne wpisy z jej zdjęciami, które powielały informacje o odejściu aktorki.

Niestety, ale to niejedyna smutna informacja, o której ostatnio przekazywaliśmy.

Zobacz zdjęcie:

Nie żyje Julie Strain.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: