Nie żyje Wiesław Borowik. Niestety, kraj obiegła tragiczna wiadomość o śmierci wybitnego mężczyzny, który dzięki swoim niezwykłym dokonaniom na zawsze zapisał się w pamięci milionów Polaków. Świat musiał pożegnać Dawnego mistrza Polski wszechwag w judo.

Media przekazały tragiczne informacje. Niestety, przyszło nam pożegnać kolejnego wybitnego mężczyznę, a Polacy na nowo pogrążyli się w smutku. Nie żyje Wiesław Borowik, który przez lata dostarczał nam ogrom emocji. 

Nie żyje Wiesław Borowik

Portal Sport.radiozet.pl podał bardzo smutne wieści. Niestety, w środę 9 sierpnia w wieku 78 lat zmarł wybitny sportowiec Wiesław Borowik. Polacy, którzy przez lata podziwiali zmagania mężczyzny, pogrążyli się w ogromnym smutku.

Wiesław Borowik, mistrz Polski wszechwag w judo, największe sukcesy odnosił na przełomie lat 60. i 70., kiedy to dostarczał Polakom wiele emocji i wzruszeń, zdobywając złote medale w kategorii półciężkiej, ciężkiej i open. Mężczyzna na zawsze zapisał się w polskiej historii sportu i do dziś wspominany jest przez swoich następców.

  1. Cały świat pogrążony w żalu. Nie żyje wspaniała aktorka, wszyscy widzieliśmy film z jej udziałem
  2. Czołowa gwiazda „Klanu” nie żyje. Scenarzyści planują uśmiercić również jej postać

Wiesław Borowik: wspomnienia polskiej legendy sportu

– Był ważną i bardzo cenioną postacią w klubie. Jego sukcesy wzbudzały duży podziw i szacunek. Z tego co mi mówiono, bazował na naturalnej sile i miał pod to przygotowane specjalne treningi. Prywatnie spokojny i życzliwy człowiek. Wielki żal, ale taka kolej rzeczy – cytuje słowa judoki Rafała Kubackiego serwis informacyjny.  

Wiesław Borowik uznawany był za jednego z członków pierwszego złotego pokolenia judoków stolicy Dolnego Śląska. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Porażające nagranie z polskiej szkoły. Ojciec wtargnął do podstawówki, córka błagała, żeby przestał
  2. Polsat przekazał dramatyczne wiadomości. Łodzie zaczęły tonąć, rozbijały się o skały. Wiadomości z zagranicy wprawiają w osłupienie
  3. Przepowiednie dla Polski. Jasnowidz wyjawił, co stanie się w 2020. Porażające
  4. Żona skarżyła się na ogromny ból brzucha. Gdy lekarze podali przyczynę, mąż złożył pozew o rozwód
  5. Dagmara Kaźmierska błaga o pomoc. Trwa dramatyczna walka z czasem
  6. Otworzył słoik z grzybami do obiadu, o mało nie wypaliło mu buzi. Lipcowe zbiory do wyrzucenia przez 1 błąd, teraz ostrzega innych

źródło: sport.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułChciał sprawdzić, co znajduje się w środku testu ciążowego. Kiedy go otworzył, przeżył wstrząs
Następny artykułZamykają klasy, nauka będzie odbywała się zdalnie. Kilkudziesięciu uczniów i ich rodziny na kwarantannie
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.