Nie żyje Stanisław Wielec, znany kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Blichowiacy. Mimo przejścia na emeryturę nadal aktywnie uczestniczył w propagowaniu kultury łowickiej. Mężczyzna, który w 2019 roku został uhonorowany nagrodą Gwiozda Łowicko, odszedł w czwartek 11 czerwca. Były nauczyciel i wieloletni wicedyrektor Szkoły Rolniczej na Blichu miał 80 lat. 

O tym, że nie żyje Stanisław Wielec, media dowiedziały się dopiero dziś. Zespół pod jego kierownictwem koncertował nie tylko w kraju, ale i za granicą zdobywając wiele nagród oraz wyróżnień. To smutne, że tak wybitne osoby odchodzą z tego świata

Nie żyje wybitny człowiek 

Gwiozdo Łowicko, którą zdobył we wrześniu 2019 roku Stanisław Wielec, przyznawana jest osobom, które szczególnie zasłużyły się dla kultury ludowej. Mężczyzna mimo tego, że przebywał już na emeryturze, dalej działał w tym obszarze. 

Swoją pasją zaraził wiele osób, które w późniejszym czasie promowali folklor łowicki nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Zespół pod jego przewodnictwem zdobył m.in.  I miejsce na festiwalu folklorystycznym w Mericourt we Francji w 1993 r.

  1. Niewyobrażalna tragedia na torach. Nie żyje młody sportowiec, miał przed sobą całe życie
  2. Owoce poziomek są cenne. Ale nieznana niemal nikomu tajemnica ich liści jest piorunująca
  3. Dramatyczne sceny na wiecu Andrzeja Dudy. Doszło do ataku, mamy nagranie

Kim był Stanisław Wielec? 

Stanisław Wielec był wybitnym Polakiem, znanym z propagowania kultury ludowej. Mężczyzna był wielokrotnie doceniany za swoje osiągnięcia. 

W 1999 roku otrzymał tytuł Łowiczaka Roku. Na przestrzeni lat przyznano mu również wiele nagród i wyróżnień, m.in. odznakę Zasłużony działacz kultury, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Złoty Krzyż Zasługi czy nagrodę Łowicka Róża 2012.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

nie żyje
Fot. youtube.com/
Nowy Łowiczanin

Stanisław Wielec nie żyje. Kanał Nowy Łowiczanin jeszcze niedawno opublikował nagranie z gali z przyznania nagród, którą dostał m.in. mężczyzna. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Andrzej Duda grzmiał o „komuchach” i atakował sędziów. Na wiecu usłyszał pytanie, po którym puściły mu nerwy
  2. Tragiczny wypadek w woj. łódzkim. Wśród poszkodowanych jest dziecko
  3. TVP wie jak obejść obostrzenia. Stacja planuje kolejny ogromny koncert
  4. Znaki zodiaku mężczyzn spod ciemnej gwiazdy. Nigdy im nie ufaj
  5. Andrzej Duda porównany do nazistów? Ostre słowa Michała Piróga, „Widzi Pan podobieństwo?”
  6. Porażające sceny na procesji z okazji Bożego Ciała. Ręce opadają

źródło: lowicz24.eu

 

Poprzedni artykułŁukasz Szumowski w ogniu krytyki. Kobieta, która chciała mu zaszkodzić zrobiła porażającą rzecz, została zatrzymana przez policję
Następny artykułSzumowski wyśmiał Edytę Górniak. Diwa nie będzie zadowolona, minister nie przebierał w słowach
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.