Artyści Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu złożyli najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim. Nie żyje Zofia Starzyk, kostiumografka, szefowa produkcji kostiumów. Z wrocławskim teatrem była związana od 1979 roku, kiedy placówka kultury była znana jako Państwowy Teatr Muzyczny.

Nie żyje Zofia Starzyk. Artyści pożegnali ją w nekrologu, który pojawił się na stronie Wyborczej.pl.

Z bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci […] wspaniałej barwnej osobowości, prawdziwego Człowieka teatru. Ubierałaś aktorów ponad 40 lat. Pusto i smutno będzie bez Ciebie — napisali.

Nie żyje Zofia Starzyk

Zofia Starzyk pojawiła się w Teatrze jako młoda krawcowa z dyplomem czeladnika krawiectwa męskiego wrocławskiej Izby Rzemieślniczej. Swoją pracę rozpoczęła jako garderobiana, a w 1982 roku objęła magazyn kostiumów.

Później stała się koordynatorką produkcji kostiumów, a później również kierowała produkcją kostiumów. Do końca nie odchodziła z teatru i nawet wtedy, gdy doczekała się wieku emerytalnego. Cały czas pracowała na najwyższych obrotach.

Na oficjalnej facebookowej stronie Teatru Muzycznego Capitol pojawiła się jej czarno-biała fotografia. W opisie możemy przeczytać, jak wspominają ją jej współpracownicy. Ze wpisu wynika również, że kobieta przebywała w szpitalu, z którego już nie wróciła.

Kim była Zofia Starzyk?

Zofia Starzyk była kostiumografką z Teatru Muzycznego Capitol. Jej współpracownicy zaznaczają, że jej ponad 40-letniej pracy w placówce nie da się zamknąć w kilku zdaniach. Opisują ją jako „barwną postać”.

Ultrakobieca, temperamentna, z ogromnym poczuciem humoru, bezpośrednia, obcesowa, serdeczna, pełna werwy, kochana. Tak trudno powiedzieć „Żegnaj, Zosiu”. Jeszcze trudniej „Wieczny odpoczynek”. Czekaliśmy na Jej powrót ze szpitala i wierzyliśmy wbrew nadziei — czytamy na Facebboku.

Dodają, że chociaż w ich teatrze jest teraz ciszej i smutniej niż zwykle, to „nikt chyba nie ma wątpliwości, że Zofia z nimi zostanie. Tak intensywna obecność nie może po prostu zniknąć”.

Anegdoty o Niej będziemy sobie opowiadać bez końca. Legenda naszego teatru, bez dwóch zdań — zaznaczają.

Zofia Starzyk pracowała jako asystent kostiumologa przy takim spektaklu jak Księga Dżungli Romana Kołakowskiego (reż. Jan Szurmiej) w Teatrze Muzycznym-Operetka. Na swoim koncie ma również pracę jako asystent scenografa przy spektaklu Historia PRL według Mrożka (reż. Jerzy jarocki) oraz programie kabaretowym Będzie lepiej?! (reż. Bohdan Łazuka).

Rodzinie i bliskim pragniemy złożyć najserdeczniejsze wyrazy współczucia. Niestety to niejedyna smutna wiadomość, o której ostatni informowaliśmy.

Zobacz zdjęcie:

nie żyje
fot. facebook.com/Teatr Muzyczny Capitol

Nie żyje Zofia Starzyk.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Facebook, Wyborcza, Encyklopedia Teatru

 

Poprzedni artykułNauczyciele mają dość. Są oburzeni decyzją ministerstwa, podjęli stanowcze kroki
Następny artykułZachwyciła jurorów „The Voice Senior”. Po nagraniach spotkała ją tragedia, jest w rozpaczy
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl