Nie żyje polski kompozytor Harry Bialor. Muzyk zmarł 7 maja 2020 roku, jednak dopiero teraz ta informacja dotarła do mediów. Jak podaje serwis Opera Wire, mężczyzna zmarł z powodu zakażenia koronawirusem. Mimo tego, że większość swojego życia spędził w USA, był prawdziwą legendą, dumą narodową. Odszedł, skończywszy 90 lat. 

Nie żyje jeden z najwybitniejszych kompozytorów, Harry Bialor. Muzyk urodził się w 1930 roku w Białymstoku, jednak w latach 50′ wyemigrował do USA. Jak podaje serwis Opera Wire, mężczyzna został zakażony wirusem COVID-19 i to właśnie on był bezpośrednią przyczyną śmierci. 

Nie żyje Harry Bialor 

7 maja 2020 zmarł polski kompozytor, Harry Bialor. Muzyk urodził się w północno-wschodniej Polsce, w Białymstoku. Większość swojego życia spędził w USA i to właśnie tam zmarł. Według informacji przekazanych przez portal Opera Wire mężczyzna jakiś czas temu został zakażony wirusem COVID-19. 

Harry Bialor, mimo sukcesów na polu zawodowym, wcale nie miał łatwej przeszłości. Przeżył Holocaust, w wieku 12 lat stracił najbliższą rodzinę, a później został przesiedlony do kolejnego obozu, znajdującego się na terenie Niemiec. Dopiero za Atlantykiem udało mu się znaleźć swoje miejsce, z dala od dramatycznych wspomnień. 

  1. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska legenda, niestety
  2. Wyciekło nagranie z córką Wiśniewskiego. Wideo mówi samo za siebie
  3. TVP szykuje niespodziankę dla Polaków. Największe gwiazdy zrobią niesamowitą rzecz

Kim był Harry Bialor?

Harry Bialorr, był polskim muzykiem, jednak większość swojego życia spędził w USA. Mając zaledwie 12 lat, stracił rodziców i trójkę rodzeństwa, został sam. Dwa lata mieszkał w bunkrze, żywiąc się jedzeniem, które udało mu się ukraść. Po wojnie przeniesiono go do innego obozu na terenie Niemiec. Tam spędził 5 lat, po czym w 1951 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. 

Dopiero za Atlantykiem Bialor rozwinął swoje skrzydła. Artysta nigdy nie uwolnił się od obozowych wspomnień, co więcej stały się źródłem jego inspiracji. Bialor skomponował operę pod tytułem Powstanie w gettcie warszawskim, która zyskała światową sławę. 

-Kiedy nas już nie będzie, nie będzie już nikogo, by opowiedzieć tę historię – więc musi znaleźć się w książkach, sztukach i operze – mówił Harry Bialor, jak podaje onet.pl

Rodzinie muzyka składamy najszczersze kondolencje. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

nie żyje
fot. operawire.com

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  2. Szumowski zabrał głos. Powiedział o końcu epidemii w Polsce
  3. Odziedziczył wszystko po Zbigniewie Wodeckim. Artysta kochał go ponad życie
  4. Od 18 maja zmiany na uczelniach wyższych. Najnowsze informacje przekazał minister MNiSW
  5. Od 22 maja duża zmiana dla Polaków. Intercity podjęło przełomową decyzję, chodzi o podróżowanie po Polsce
  6. Premier podjął decyzję w sprawie Śląska. Wiemy, co dalej z kwarantanną

Źródło: onet.pl, operawire.com 

Poprzedni artykułEuropejski kraj ogłosił koniec epidemii. Od piątku koniec kwarantanny dla podróżnych z UE
Następny artykułKim jest żona Rafała Trzaskowskiego? Do mediów wypłynęły informacje o Małgorzacie
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.