Nie żyje Janusz Leśniewski, aktor, którego telewidzowie mieli przyjemność oglądać w praktycznie wszystkich najpopularniejszych polskich serialach. Mowa tutaj o takich produkcjach jak M jak Miłość, Na wspólnej, Na dobre i na złe, czy Barwy Szczęścia. Kolega z branży zmarłego aktora Wiktor Zborowski napisał na Facebooku – Chorował na serce. Nie wytrzymało. Wiadomość o śmierci artysty przekazał Super Express.

Dzisiejszy dzień przejdzie do historii polskiego świata filmu. Niestety z tej gorszej strony. 15 listopada 2020 roku zmarł Janusz Leśniewski, którego mieliśmy przyjemność oglądać w wielu znakomitych polskich produkcjach. Dodatkowo pożegnaliśmy dzisiaj innego znanego polskiego aktora Witolda Sadowego.

Janusz Leśniewski nie żyje

Na tę fatalną wiadomość bez wątpienia zareagują fani takich seriali jak M jak Miłość, Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz, Barwy Szczęścia, Leśniczówka, Kasia i Tomek, czy W rytmie serca. Nie inaczej będzie z wielbicielami seriali Blondynka i Na wspólnej. Właśnie w tych wszystkich produkcjach mieliśmy przyjemność oglądać Janusza Leśniewskiego.

Niezwykle utalentowany i uwielbiany przez liczne grono fanów aktor zmarł w wieku 69 lat. Portal jastrzabpost.pl poinformował, że artysta od lat zmagał się z problemami kardiologicznymi.

Janusza Leśniewskiego pożegnało kilku znanych polskich postaci, w tym Wiktor Zborowski, który przez wiele lat występował u boku zmarłego aktora, a prywatnie był jego kolegą. Wpis aktora jest bardzo emocjonalny:

Odszedł Janusz Leśniewski. Aktor. Kumpel. Kochał teatr. Kochał wolność. Nie wiem co napisać. Chorował na serce, które nie wytrzymało. Śpij spokojnie Januszku – napisał na swoim Facebooku Wiktor Zborowski.

Kilka słów dodał także reżyser takich produkcji jak Noce i dnie, czy Chopin, pragnienie miłości Jerzy Antczak:

– Odszedł człowiek, artysta, którego bardzo kochałem… Odpoczywaj Januszu i miej dobre sny – napisał.

Niestety dokładna przyczyna śmierci aktora nie została podana do wiadomości publicznej. Fani nie znają także daty i miejsca pogrzebu Janusza Leśniewskiego.

  1. Fani programu „Rolnik szuka żony” będą załamani. Dziś nie zobaczą kolejnego odcinka, wiemy kiedy program wróci
  2. Polsat przekazał tragiczną wiadomość, zginęli na miejscu. Żywioł rozpętał się na południu Polski
  3. Niewiarygodna decyzja Edyty Górniak. Widzowie „The Voice” zdębieli, nie wierzyli, że wszystko dzieje się naprawdę

Kim był Janusz Leśniewski?

Janusz Leśniewski był polskim aktorem, który występował na deskach scenicznych i filmowych niemalże nieustannie od 16 listopada 1973 roku. Właśnie wtedy miał okazję zadebiutować w spektaklu teatralnym pt. Wyzwolenie Stanisława Wyspiańskiego, którego reżyserii podjął się Zbigniew Hübner.

Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, którą ukończył rok po swoim debiucie scenicznym. Podczas swojej wieloletniej i bogatej w różnorakie role kariery miał przyjemność współpracować z całym mnóstwem teatrów.

Między innymi z Teatrem Komedia, Popularnym, Ochota, Powszechnym, Sabat, Rampa, czy też Teatrem na Barce w Bydgoszczy. Swoją ostatnią rolę miał przyjemność zagrać w serialu Na wspólnej, gdzie wcielił się w postać biegłego w odcinku nr 3117.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nie żyje
fot. facebook.com/zwiazekartystowscenpolskich

Nie żyje aktor Janusz Leśniewski. Miał 69 lat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak będzie wyglądać Boże Narodzenie? Ministerstwo zabrało głos, w Warszawie zapadły pierwsze decyzje
  2. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  3. Wszystkie znamy jego głos, słyszymy go nawet kilkanaście razy dziennie. Wiedziałaś, że należy do niego?
  4. Fatalna, niespodziewana wiadomość dla największych polskich gwiazd. Jednak nie dostaną pieniędzy z Funduszu Wsparcia Kultury?
  5. Świerzyński z Bayer Full: ”Może te 550 tys. zł robi na ludziach wrażenie, ale na mnie nie”. Wyjaśnił dlaczego
  6. Ranny pitbull chował się za śmietnikiem. Na widok człowieka nieruchomiał ze strachu, wszystkiemu winne były dzieci
  7. Waży się przyszłość Jerzego Brzęczka. Zbigniew Boniek przekazał ważną wiadomość, będzie nowy trener?

Źródło: jastrzabpost.pl, se.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl