Do tragicznej w skutkach sytuacji doszło w miejscowości Lębork w woj. pomorskim. Nie żyje 17-latka, której podczas kąpieli wpadł telefon do wody. Przyczyną śmierci prawdopodobnie było porażenie prądem. Nastolatka miała podłączone urządzenie do ładowarki. Sprawą zajęła się prokuratura.

Policja otrzymała zgłoszenie w okolicach godziny 1:00 dzisiejszej nocy. Wszystko wydarzyło się w domu rodzinnym nastolatki.

Nie żyje nastolatka. Zginęła od porażenia prądem

Ta sytuacja może być przestrogą dla wielu ludzi. 17-latka z Lęborka zginęła po porażeniu prądem. W momencie gdy brała kąpiel do wody wpadł jej ładowany telefon komórkowy. Właśnie to miało przyczynić się do tak tragicznego przebiegu zdarzeń.

– Przyczyną śmierci młodej dziewczyny było najprawdopodobniej porażenie prądem. Do wanny, w której się kąpała wpadł ładowany telefon komórkowy – powiedziała w rozmowie z Polsat News asp. Marta Szalkowska, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Policjantka poinformowała, że ciało zmarłej dziewczyny zostanie poddane sekcji. Ostateczną wersję zdarzeń ma ustalić śledztwo przeprowadzane przez prokuraturę i organy śledcze, zajmujące się sprawą.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

To już kolejny dowód na to, że korzystanie z urządzeń elektronicznych podczas kąpieli nie jest najlepszym pomysłem. Każdy kontakt prądu z wodą może zakończyć się tragedią. Podobna sytuacja jakiś czas temu wydarzyła się poza granicami naszego kraju.

Dwa lata temu 14-letnia Rosjanka zginęła podczas korzystania z ładującego się telefonu w trakcie kąpieli. Podobnie, jak 17-latce z Lęborka smartfon wyślizgnął jej się z rąk i wpadł do wanny, w czego wyniku poniosła śmierć.

W jakich okolicznościach nie korzystać ze smartfona?

Przypadek nastolatki z Lęborka nie jest pierwszym, który wydarzył się na świecie. Warto pamiętać, że smartfon, szczególnie podłączony do prądu w każdym kontakcie z wodą stanowi niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia, jednak nie jest to jedyna sytuacja, w której nie powinniśmy z nich korzystać.

Każdy specjalista, lekarz, czy stróż prawa będzie przestrzegać obywateli, że korzystanie ze smartfonów podczas jazdy samochodem jest jednym z najmniej rozsądnych rozwiązań. Doprowadziło to już do niejednego wypadku, często tragicznego w skutkach.

Co więcej, użytkowanie smartfonów w trakcie uprawiania sportów również nie jest odpowiednie. Sportsmeni często używają różnych aplikacji w telefonie do zapisywania efektów, czy kontaktu ze społecznością, jednak bieganie, czy jazda na rowerze ze smartfonem ogranicza skupienie na tym, co się dzieje w naszym otoczeniu.

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: polsatnews.pl, nt.interia.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl