Polskę właśnie obiegła bardzo smutna wiadomość. Zmarła legendarna piosenkarka Maria Koterbska. Jej przeboje takie jak Serduszko puka w rytmie cza-cza, Augustowskie noce i Parasolki śpiewała cała Polska.

W dniu dzisiejszym zmarła Maria Koterbska, legenda polskiej sceny muzycznej. Artystka miała 96 lat. Smutną informację późnym wieczorem przekazał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Maria Koterbska nie żyje

Maria Koterbska urodziła się 13 lipca 1924 roku w Bielsku. Największą sławą cieszyła się w latach 50. i 60. XX w. Na liście jej największych hitów znajdują się także piosenki takie jak Augustowskie noce, Brzydula i rudzielec czy Karuzela.

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej osoby, wybitnej bielszczanki – Marii Koterbskiej. Legendarna artystka 13 lipca ub.r. świętowała swoje 96. urodziny pełna optymizmu i pogody ducha. Taką też ją wszyscy zapamiętamy – napisał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

-Zapamiętamy też największe przeboje, jak Karuzela, Serduszko puka w rytmie cza-cza, Augustowskie noce i wiele innych – pisał dalej.

Polityk napisał także, że w imieniu wszystkich bielszczan rodzinie Pani Marii i jej najbliższym składa wyrazy współczucia. 

Dziękujemy za wszystko Pani Mario. Móc Panią znać, to był prawdziwy zaszczyt – dodał na koniec.

Artystka była matką aktora i kompozytora Romana Frankla. Mieszkała w Bielsku-Białej w kamienicy wybudowanej przez jej dziadka, gdzie długo opiekowała się swoim mężem.

Kim była Maria Koterbska?

Maria Koterbska była damą polskiej piosenki. Regularnie pojawiała się w audycjach radiowych, występowała w Teatrze Satyryków w Krakowie, współpracowała z kabaretem literatów Wagabunda.

Piosenkarka występowała nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Koncertowała dla Polonii w USA, W 1961 odbyła tournée po Związku Radzieckim. W 1999 r. Maria Koterbska została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W lutym 2013 roku w Bielsku-Białej przy ul. Wzgórze 8, w Saloniku Sztuk Rozmaitych BAZYLISZEK powstała Bielska Piwnica Artystyczna pod patronatem Marii Koterbskiej.

Niestety, to niejedyna smutna wiadomość, jaka w ostatnim czasie obiegła media. Zmarł młody aktor, więcej >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

nie żyje
fot. EAST NEWS

Artykuł w trakcie aktualizacji. Więcej za chwilę.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

 

Poprzedni artykuł3 znaki zodiaku najlepszych mężów. Dziewczyny, nie ma na co czekać, będą traktować was, jak księżniczki
Następny artykułMaria Koterbska była matką aktora ,,Klanu”. Planowała dla niego zupełnie inną przyszłość
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.