Nie żyje Aleksandra Koncewicz-Rulewska, jak podaje rp.pl, wybitna aktorka zmarła w jednym z warszawskich szpitali. Miała 90 lat. Gwiazda grała w serialach takich jak Plebania, 07 zgłoś się czy Matki, żony i kochanki.

Aleksandra Koncewicz-Rulewska zmarła 12 marca, jednak informacja o tym, że artystka nie żyje, dotarła do mediów dopiero dzisiaj. Jak podaje Rzeczpospolita, pogrzeb aktorki odbędzie się jutro.

Nie żyje Aleksandra Koncewicz-Rulewska

Aleksandra Koncewicz-Rulewska była aktorką, zajmowała się także dubbingiem. Wystąpiła w kilku kultowych produkcjach, jednak najbardziej spełniała się w teatrze. Występowała na deskach Teatru Rozmaitości czy Teatru Klasycznego (obecnie Teatr Studio).

Jedną z ciekawszych historii z życia zawodowego artystki jest fakt, że odmówiła samemu Romanowi Polańskiemu, który chciał obsadzić ją w filmie Nóż w wodzie. W wywiadzie cytowanym przez tvp.info mówiła:

Scena była moją wielką miłością, w pełni odwzajemnioną, dlatego nie miałam żadnych wątpliwości, czy w 1960 r. przyjąć kolejną wielką postać w teatrze, czy zadebiutować w filmie. Zwłaszcza że proponował mi rolę pewien debiutant. Tyle że tym debiutantem był Roman Polański, a propozycją – jego nominowany potem do Oscara „Nóż w wodzie”.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Koncewicz-Rulewska idealnie pasowała do roli, jednak mimo szansy na rolę w wielkim hicie filmowym, wolała wybrać teatr, który kochała.

– Polański szukał aktorki wysportowanej, a ja wtedy dobrze pływałam i grałam w siatkówkę. Ale gdy miałam do wyboru zagrać w filmie czy Klarysę w „Fircyku w zalotach”, a potem tytułową Ondynę w sztuce Jeana Giraudoux, nie było wątpliwości, że wybiorę teatrzdardziła we wspomnianym wywiadzie.

Aleksandra Koncewicz-Rulewska pogrzeb

Aleksandra Koncewicz zmarła 12 marca w jednym z warszawskich szpitali. Pogrzeb planowany jest 19 marca na Wólce Węglowej podaje Rzeczpospolita.

Przypomnijmy, że widzowie mogli widzieć aktorkę w serialach takich jak Plebania, 07 zgłoś się czy Matki, żony i kochanki, Daleko od noszy, Magda M., Na dobre i na złe, 13 posterunek i wielu innych.

Jej głos znamy z produkcji takich jak Smerfy, Witaj Franklin, Spider-Man, Tajemnica Sagali.

Zobacz zdjęcia:

 

Bardzo smutna wiadomość…

Spoczywaj w pokoju [*] ????

Opublikowany przez Kobieta.Fakt Czwartek, 18 marca 2021

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: rp.pl, tvp.info

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.