Nie żyje kardynał Zenon Grocholewski, jeden z najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz papieża Franciszka. O śmierci duchownego poinformował arcybiskup Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu pożegnał zmarłego, publikując kilka słów za pośrednictwem Twittera.

Nie żyje kardynał, który był u boku aż trzech głów kościoła. Zenon Grocholewski miał 81 lat. Był autorem wielu artykułów i publikacji książkowych. Posługiwał się aż 6 językami, niedawno stracił prawo do udziału w konklawe.

Nie żyje kardynał Zenon Grocholewski

Kardynał jako jeden z najważniejszych duchownych w Watykanie odszedł w wieku 81 lat. Na mszy żałobnej planowanej na sobotę 18 lipca w bazylice Świętego Piotra ma pojawić się sam papież Franciszek. Następnie, trumna z ciałem duchownego zostanie przetransportowana do Poznania, gdzie zostanie złożona.

Zenon Grocholewski 11 października 2019 roku stracił prawo do udziału w konklawe ze względu na ukończenie 80 lat. Duchowny — arcybiskup Stanisław Gądecki, żegnał Kardynała we wzruszających słowach.

  1. We wrześniu uczniów czekają ogromne zmiany. Resort edukacji wydał rozporządzenie
  2. Czy Łukasz Szumowski nagle odchodzi z Ministerstwa Zdrowia? Zadziwiające doniesienia obiegły media, wreszcie sam odpowiedział
  3. Pamiętacie piękną Esmeraldę? Niestety, smutny los dotknął odtwórczynię głównej roli

Zmarł Zenon Grocholewski, miał 81 lat

O śmierci kardynała za pośrednictwem Facebooka poinformował sam arcybiskup Stanisław Gądecki. W swojej krótkim poście zawarł emocjonalną wiadomość i wyraził głęboki żal. Na mszy żałobnej ma wziąć udział wielu duchownych, w tym — sam papież.

Po wielu latach pełnej poświęcenia służby Bogu i ludziom w Polsce i na świecie odszedł do Domu Ojca kard. Zenon Grocholewski. Módlmy się, by Pan przyjął go do grona zbawionych i obdarzył pokojem. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… – napisał Stanisław Gądecki.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nie żyje
fot. EASTNEWS
Zenon Grocholewski – EA
@AFP/EAST NEWS

Nie żyje Zenon Grocholewski.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kotlety mielone po szwedzku są bezkonkurencyjne. Polacy je pokochają, dzięki kultowym składnikom
  2. Wiemy, co dalej z maseczkami. Łukasz Szumowski powiedział wszystko
  3. Śpiewał słynne ”Kaczuszki”, niestety nie żyje. Media obiegła bardzo smutna wiadomość
  4. Żona skarżyła się na ogromny ból brzucha. Gdy lekarze podali przyczynę, mąż złożył pozew o rozwód
  5. Jacek Kurski bierze ślub kościelny. Udało mu się unieważnić poprzednie małżeństwo?
  6. Piotr Gąsowski w żałobie. Śmiertelna choroba nie dała za wygraną

Źródło: o2.pl, twitter.com

Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.