Nie żyje wybitna i wspaniała postać dla polskich aktorów, wszyscy pogrążyli się w żałobie. Nikt nie spodziewał się takiej sytuacji. To ogromna strata nie tylko dla rodziny i bliskich, lecz także dla wszystkich współpracowników. Miała 80 lat.

Nie żyje uwielbiana Polka, pomogła i opiekowała się wieloma osobami. Każdy ciepło ją wspomina, mało kto o niej zapomni. Dla krewnych i bliskich to poważny cios jeszcze długo będą przeżywać tę stratę.

Nie żyje Elżbieta Chustecka

Jak podaje m.in. portal legacy.com 28 sierpnia 2020 roku w Stanach Zjednoczonych, w szpitalu Yale New Haven zmarła Elżbieta Chustecka, o jej śmierci poinformowano jednak dopiero teraz. Miała 80 lat. Była Dyrektorką Generalną Związku Artystów Scen Polskich (ZASP), wcześniej pracownikiem Teatru Ludowego w Warszawie, a przez trzy dekady zastępcą dyrektora stołecznego Teatru Polskiego. W USA brała aktywny udział w sterowaniu córki organizacji medycznej IMGNH i międzynarodowej fundacji AORF.

— Żegnam ze smutkiem Panią Elżbietę Chustecką, naszą wieloletnią Dyrektorkę Generalną ZASP i troskliwą opiekunkę Domu Aktora w Skolimowie. Jej zasługi dla naszego środowiska są nieocenione — napisała w imieniu swoim oraz Komisji Skolimowskiej aktorka Zofia Kucówna.

  1. Tragiczna wiadomość z ostatniej chwili, nie żyje uwielbiany aktor. Miał tylko 36 lat
  2. Twarz TVP Info nagle odejdzie ze stacji? Niespodziewane doniesienia, wszystko może się zmienić
  3. Polak bohaterem. Wielki dzień dla Polski, wszyscy rodacy wstrzymali oddech

Kim była Elżbieta Chustecka?

Elżbieta Katarzyna Chustecka, z domu Michałowska urodziła się 18 stycznia 1940 roku w Warszawie. Przez prawie całe swoje życie była związana z pracą dla teatru. W swojej karierze pełniła tam funkcję księgowej czy zastępcy dyrektora, a w ZASP-ie doszła do funkcji Dyrektora Generalnego.

Została odznaczona m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz odznaczeniem Zasłużony Działacz Kultury. Jej pogrzeb odbył się wczoraj, 17 września w kościele pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, po czym nastąpiło uroczyste odprowadzenie na Cmentarz Bródnowski przy ulicy św. Wincentego w Warszawie.

Pragniemy złożyć najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i bliskim oraz współpracownikom. Niestety to niejedyna tragiczna wiadomość, o której dzisiaj informowaliśmy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

nie żyje
fot. George Becker/pexels.com

Nie żyje Elżbieta Chustecka.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Klamka zapadła, Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję. Dotyczy każdego Polaka powyżej konkretnego wieku
  2. Oto, jak Hubert Urbański kończy sezon. Wyznał smutną prawdę, współczujemy
  3. Justyna Żyła w centrum wielkiej akcji. Musiała natychmiast interweniować, pomogła małemu dziecku
  4. Emerytka myślała, że w ziemi leżą ziemniaki. Kiedy odkryła wstrząsającą prawdę, zamarła
  5. Lincz w polskiej wsi, wszyscy mieszkańcy pod domem mężczyzny. Doszło do dantejskich scen, ludzie oszaleli
  6. Przez 7 dni piła napój z kurkumy. Efekty ją zachwyciły, szczególnie 1 rozłożył ją na łopatki

Źródła: nekrologi.wyborcza.pl, zasp.pl, e-teatr.pl, legacy.com

 

Poprzedni artykułTeż uwielbiacie ”Ranczo”? Która z postaci jest waszą ulubioną?
Następny artykułSkandal, Magda Gessler przesadziła. Biedna kelnerka zalała się łzami, właściciel restauracji palił się ze wstydu
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.