Do mediów trafiła bardzo smutna i druzgocąca informacja. Nie żyje wieloletni solista zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, Paweł Mucha. Muzyk miał zaszczyt reprezentować zespół niemal od samego początku jego działalności. Przyczyna śmierci piosenkarza nie została podana do informacji publicznej. 

Wiadomość o tym, że Paweł Mucha nie żyje została podana przez oficjalne konto zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny na Facebooku. Dyrekcja wraz z pracownikami bandu jednoczą się w bólu z fanami i rodziną zmarłego.

Nie żyje Paweł Mucha

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny istnieje od niemal 70 lat i przez całe swoje istnienie miał okazję reprezentować Polskę w wielu krajach na świecie, podczas tysięcy koncertów. Został założony w 1953 roku i w dalszym ciągu ma się dobrze.

Paweł Mucha związany był z zespołem od roku 1954, przez 27 lat, jako solista. Przez ten czas zaskarbił sobie miłość i sympatię wielu ludzi w całej Polsce i poza jej granicami, jako wspaniały artysta, a przede wszystkim znakomity człowiek z wieloma zainteresowaniami.

 Pan Paweł na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako człowiek wielu talentów i pasji o urzekającej osobowości. Nigdy nie przesłał być członkiem Zespołu Śląsk. Stale obecny w naszym życiu z radością towarzyszył wszystkim przedsięwzięciom, w wielu z nich wciąż uczestniczył jako artysta – napisano w oficjalnym poście na Facebooku.

Paweł Mucha został nazwany przez członków zespołu bezcenną encyklopedią historii Śląska, ponieważ od zawsze opowiadał o niej z niezwykłą pasją i przywiązaniem, nie zapominając przy tym o standardowej dawce humoru. Fakt jego śmierci jest niezwykle przytłaczający dla wszystkich jego współpracowników i nie tylko.

Kim był Paweł Mucha?

Paweł Mucha był wieloletnim solistą zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Z oficjalnego oświadczenia bandu można wywnioskować, że jego działalność i ingerencja w rozwój zespołu przyniosła niesamowite korzyści i zyski w postaci historii pisanej na kartach dziejów polskiej muzyki. 

– Był częścią naszej rodziny, przyjacielem, o którym myśleliśmy, że będzie zawsze obok… Choć bardzo trudno jest się pogodzić z Jego odejściem, to wiemy, że nie pozostawia pustki. Na zawsze zostanie częścią historii Zespołu Śląsk, gdzie złotymi nutkami zapisane są Jego wykonania – czytamy w oświadczeniu.

Pod koniec członkowie zespołu podziękowali byłemu członkowi za nieocenione zasługi, jakie wdrożył dożycia podczas swojej działalności w zespole. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których fani wyrazili swój żal z powodu Jego śmierci.

Niestety to nie pierwsza smutna informacja, którą dzisiaj podajemy. Parę dni temu została podana przyczyna śmierci bardzo popularnego aktora, o czym pisaliśmy >tutaj<.

Więcej informacji wkrótce. Artykuł w aktualizacji.

Zobacz zdjęcie:

Nie żyje
fot. facebook.com/zespolslask

Zmarł Paweł Mucha, wieloletni solista zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Poprzedni artykułKoniec małżeństwa Anity i Adriana ze ,,Ślubu od pierwszego wejrzenia”? Mają dwójkę małych dzieci, w końcu przerwali milczenie
Następny artykułZnana polska firma na skraju bankructwa. Dramatyczna sytuacja firmy Gatta
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl