Nie żyje znana polska dziennikarka. Była odpowiedzialna za liczne wywiady, reportaże oraz materiały z naszego kraju. Wybitna postać pisała dla wielu znanych polskich gazet oraz portali internetowych. Kraj jednoczy się w bólu. Fani i czytelnicy są zdruzgotani. Wkrótce odbędzie się pogrzeb.

Fatalną wiadomość przekazał portal wyborcza.pl. Nie żyje Ewa Berberyusz, słynna polska dziennikarka. Pisała m.in. dla takich gazet jak Wyborcza, Tygodnik Powszechny, czy Kultura. W swojej karierze przeprowadziła mnóstwo wywiadów, ale też była autorką licznych reportaży i materiałów redaktorskich. Zmarła wieku 91 lat.

Nie żyje Ewa Berberyusz

Portal wyborcza.pl przekazał fatalną wiadomość. Słynna polska dziennikarka Ewa Berberyusz nie żyje. W przeciągu swojej obfitej kariery zawodowej pisała dla wielu znanych polskich gazet i portali. Dodatkowo była też autorką kilku książek, w tym swojej autobiografii pt. Moja teczka. Opisała w niej cienie i blaski życia reporterki tworzącej w dwóch systemach, spotkanie wtorkowe u swojego przyjaciela Mirona Białoszewskiego, czy też o tym jak przyjęła wiadomość, że znalazła się na liście Wildsteina:

– Mam za sobą pięć epok: przedwojnie, wojnę 1939 roku, okupację niemiecką, Powstanie Warszawskie, komunizm we wszystkich fazach, no i naszą wolność – pisała w autobiografii Moja Teczka.

Jest także autorką książki pt. Anders spieszony, który został opublikowany po raz pierwszy w londyńskim Aneksie w 1992 roku. W 2000 roku światło dzienne ujrzała jej książka pt. Ale się porąbało. Dziennikarz Gazety Wyborczej Tadeusz Sobolewski nazwał niegdyś Panią Ewę gwiazdą solidarnościowego dziennikarstwa.

  1. Krzysztof Ibisz pęka z dumy. Nikt się nie spodziewał, gratulacje płyną z całej Polski
  2. Pozycja Jarosława Kaczyńskiego mocno zagrożona? Sondaż IBRIS nie pozostawia złudzeń, nie jest dobrze
  3. Tłumy ruszą do Pepco, w sklepie znowu pojawił się produkt, którego pragną tysiące. Cena zachęca jeszcze bardziej

Kim była Ewa Berberyusz?

Pani Ewa była znaną dziennikarką i prozaiczką. Pisała m.in. dla Tygodnika Powszechnego, Kultury, czy Gazety Wyborczej. Urodziła się w 19 sierpnia 1921 roku w Warszawie. Była absolwentką anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Do 1958 roku pracowała w Polskim Instytucie Wydawniczym, a następnie podjęła współpracę z prasą.

Jej publikacje początkowo można było przeczytać m.in. w czasopiśmie pt. Dookoła Świata, Ilustrowanym Kurierze Polskim i Kurierze Lubelskim. W latach 70. pracowała dla istotnych w czasach PRL-u tygodników Kultura i Literatura.

Odeszła w wieku 91 lat.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nie żyje
fot. Mariusz Kubik/wikipedia.pl CC BY 4.0

Nie żyje Ewa Berberyusz. Miała 91 lat.

Nie żyje
fot. Mariusz Kubik/pl.wikipedia.org/ CC BY 4.0

ZOBACZ TEŻ:

  1. W końcu przerwali milczenie. Zdradzili całą prawdę o pandemii
  2. Kiedyś wszyscy odwiedzali ich zoo, nagle Gucwińscy zapadli się pod ziemię. Smutne, co się z nimi dzieje
  3. Rozstanie w zgodzie. Czy można przyjaźnić się z byłym partnerem?
  4. Cesarskie cięcie na życzenie. Jesteś za czy przeciw?
  5. Tragiczny finał wesela. Chcieli świętować miłość, teraz nie żyją
  6. Smarowidło z makreli wędzonej do kanapek przypomni ci smaki dzieciństwa. Dzięki 1 dodatkowi będzie jeszcze pyszniejsze

Źródło: wyborcza.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl