Nie żyje polski aktor. Przekazana informacja wstrząsnęła krajem. Był znany z wielu polskich filmów i seriali. Produkcje, w jakich występował, były uwielbiane przez mnóstwo fanów polskiego kina. Od wielu lat był bardzo aktywny na deskach teatru, ale też przed kamerą. Niestety, z dniem dzisiejszym będziemy mogli tylko wspominać jego artystyczny geniusz.

Rodzina Wojciecha Królikiewicza zamieściła nekrolog na portalu wyborcza.pl. Aktor występował w wielu znanych polskich filmach oraz serialach. Widzieliśmy go w produkcjach takich jak Klan, 13 posterunek, Vabank II czyli riposta czy Bride of war

Nie żyje Wojciech Królikiewicz

– Umarł Wojtek Królikiewicz „Królik”. Aktor, anglista, nauczyciel, świetny człowiek. Będziemy go żegnać w piątek 25 września 2020 roku o godzinie 13.00 w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Po pożegnaniu odbędzie się pogrzeb na Starych Powązkach (wejście VI bramą). Rodzina i przyjaciele – czytamy w nekrologu.
 
 
Pan Wojciech urodził się 5 kwietnia 1959 roku. Studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowo Telewizyjnej w Łodzi. Dyplom uzyskał w 1982 roku. W latach 1981-83 występował w Teatrze Słupskim, następnie przeniósł się do Łodzi, gdzie został zatrudniony przez tamtejszy Teatr Studyjny im. Juliana Tuwima. Występował w nim przez siedem lat, po czym w latach 1990 – 1992 kontynuował swoją karierę w nieistniejącym już Teatrze Szwedzka 2/4 w Warszawie.
  1. Krzysztof Ibisz pęka z dumy. Nikt się nie spodziewał, gratulacje płyną z całej Polski
  2. Jak tak można? Ksiądz miał niewyobrażalnie skrzywdzić 12-latka, reakcja kurii woła o pomstę do nieba
  3. Tłumy ruszą do Pepco, w sklepie znowu pojawił się produkt, którego pragną tysiące. Cena zachęca jeszcze bardziej
 
Jakie role odgrywał Wojciech Królikiewicz?
 
Poza wymienionymi wcześniej rolami Pana Wojciecha, można było ujrzeć w wielu produkcjach teatralnych. Okres świetności kariery aktora przypada na lata 1980 – 1992. Wówczas na deskach sceny teatralnej odgrywał role w znanych produkcjach tj. Don Juan Moliera, gdzie wcielił się w postać Sęczka, Kordian Juliusza Słowackiego, czy Mały Książę Antoine’a Saint-Expeury’ego.
 
Deski Teatrów w Słupsku, Łodzi i Warszawie przyniosły aktorowi sukcesy, dzięki którym stał się rozpoznawalny i mógł wziąć udział w kilku produkcjach filmowych i serialowych. W 1986 roku odebrał nagrodę WROSTJA – Grand Prix Geras oraz IV Nagrodę Forum Robotniczego za odtworzenie „Kabaretu Kici Koci” we Wrocławiu.
 
Wyrażamy głębokie wyrazy współczucia rodzinie zmarłego.
 
ZOBACZ ZDJĘCIE:
 
 Nie żyje aktor Wojciech Królikiewicz
 
ZOBACZ TEŻ:
  1. Danuta Martyniuk pokazała SMS-y od byłej żony Daniela. Nie ma wątpliwości, awantura na całego
  2. Wyprosili mamę z 2-letnim synkiem z samolotu. Powód oburza wielu
  3. Rozstanie w zgodzie. Czy można przyjaźnić się z byłym partnerem?
  4. Cesarskie cięcie na życzenie. Jesteś za czy przeciw?
  5. Tragiczny finał wesela. Chcieli świętować miłość, teraz nie żyją
  6. Paulina nie umiała jeść spaghetti. Reakcja Rozenek była piorunująca, dziewczyna ze wstydu miała ochotę schować się pod stół

Poprzedni artykułWszyscy byli w błędzie, druga strona tłuczka do mięsa ma niesamowite zastosowanie. Większość z nas popełnia karygodny błąd
Następny artykuł280 tys. rodziców nie płaci alimentów. Uważasz, że powinni ponosić większe konsekwencje?
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.