Nie żyje wybitny artysta, wyjątkowy człowiek i osoba, która na zawsze zapisze się w historii filmu. Jego żona poinformowała o śmierci za pomocą Twitter’a, mówiąc: -Żegnaj, miłości mojego życia. Fani są wstrząśnięci, odeszła legenda.

20 września, w wieku 84 lat zmarł Michael Chapman, najbardziej znany i ceniony operator na świecie. Autor zdjęć do filmów: Wściekły byk i Ścigany, Taksówkarz. O jego odejściu poinformowała jego żona Amy Holden Jones. 

Nie żyje Michael Chapman

Michael Chapman nie żyje. Miał 84 lata. W świecie filmografii zapisał się jako operatorski mistrz. Swoją karierę operator zaczynał w filmach Francisa Forda Coppoli, na planach Ojca Chrzestnego i w legendarnych dziś Szczękach Stevena Spielberga. 

Jego późniejsze dokonania to największe światowe tytuły, Ostatnie zadanie z 1973 roku to pierwszy film, który zrealizował samodzielnie. Później stworzył filmy: Wściekły byk i Ścigany, Taksówkarz, dzięki którym miał liczne nominacje do Oskara. Chapman zrealizował także: Straceni chłopcy, Pogromcy duchów II i Kosmiczny mecz.

  1. Komunikat ministerstwa zdrowia z samego rana. Zalecają Polakom zasadę 1 przez 3
  2. Jak tak można? Ksiądz miał niewyobrażalnie skrzywdzić 12-latka, reakcja kurii woła o pomstę do nieba
  3. Łzy radości i wielka duma. Dagmara Kaźmierska ogłosiła najwspanialszą nowinę z życia Conana

Michael Chapman – Michael Jackson

Chapman zrealizował także zdjęcia do teledysku wszechczasów, czyli Bad Michela Jacksona w reżyserii Martina Scorsese. Chapman debiutował także jako reżyser w hitowych filmach Wszystkie właściwe posunięcia z Tomem Cruisem w roli głównej. 

Odejście tak wielkiej gwiazdy poruszyło cały świat kinematografii. Chapman dla wielu był przykładem do naśladowania, niepodważalnym autorytetem w operatorskim świecie i akademiach filmowych. Jego odejście komentuje cały świat, a ludzie z różnych końców świata wyrażają swój żal. 

Niestety, to niejedyna smutna informacja, jaka dziś obiegła media. Nie żyje mama Sylvestra Stallone. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Danuta Martyniuk pokazała SMS-y od byłej żony Daniela. Nie ma wątpliwości, awantura na całego
  2. Wyprosili mamę z 2-letnim synkiem z samolotu. Powód oburza wielu
  3. Kupił najdroższą kawę w Warszawie. Przy kosmicznej cenie nie mógł spodziewać się podobnej ilości
  4. Poszerzenie stref płatnego parkowania. Jesteś za czy przeciw?
  5. Ministerstwo zapowiada wielkie zmiany. Rodzice zachwyceni, w życie wejdzie nowy zakaz
  6. Paulina nie umiała jeść spaghetti. Reakcja Rozenek była piorunująca, dziewczyna ze wstydu miała ochotę schować się pod stół

Źródło: tvp.info.pl

 

Poprzedni artykułWidzowie oburzeni, twierdzą, że odkryli skandal w ”Rolnik szuka żony”. Monika będzie musiała się tłumaczyć?
Następny artykułFani gwiazdy „Na Wspólnej” zaniepokojeni. Zniknęła z serialu, teraz prawda wyszła na jaw, powiedziała wszystko
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl