Katastrofa helikoptera w Pszczynie. Nie żyje znany przedsiębiorca i milioner Karol Kania. Zginął również jego pilot. Ranni 54-letni mężczyzna i 47-letnia kobieta (synowa Kanii), zostali przewiezieni do szpitala. 

Do katastrofy doszło około 1 w nocy. Warunki atmosferyczne były niesprzyjające. Helikopter musiał przedzierać się przez gęstą mgłę. 

Nie żyje Karol Kania. On i jego pilot zginęli w katastrofie helikoptera

Około 1 w nocy pod Pszczyną, w okolicy rzeki Dokawa rozbił się helikopter Bell 429. Przyczyny są, jak na razie, nieznane. Zginęły dwie osoby, które siedziały w przedniej części maszyny, dwie pozostałe są ranne. 

Jak podał Mateusz Caputa ze straży pożarnej w Pszczynie, służby otrzymały informację o wypadku po północy. 

– Rozdzwonili się mieszkańcy, którzy widzieli helikopter krążący nad lasem a później huk, hałas. Na miejsce udały się jednostki straży. Mieszkańcy pomogli dotrzeć do miejsca, w którym zdarzył się wypadek. Było to niezwykle trudne – mówił. 

Helikopter rozbił się w terenie leśnym, podmokłym, panowała gęsta mgła. Na miejscu we wraku helikoptera znajdowało się dwóch mężczyzn bez oznak życia. Dwie osoby ranne – kobieta i mężczyzna byli poza wrakiem – tłumaczył. 

Akcja służb trwała do godziny trzeciej. Potem na miejscu znaleźli się przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy zbadają sprawę. 

– Był to lot cywilny, prywatny. To na razie wszystko co można powiedzieć. Trwają ustalenia – ustalił Leonard Synowiec, prokurator rejonowy z Pszczyny. 

Dwie osoby – 54-letniego mężczyznę i 47-letnią kobietę (synową Kani) – przewieziono do szpitala. 

Nie żyje pilot śmigłowca. Zginął też Karol Kania, słynny przedsiębiorca. Pilot miał 54 lata, a Kania – 80. 

Kim był Karol Kania?

Karol Kania był założycielem i właścicielem jednego z największych w Europie przedsiębiorstw produkujących podłoża pod uprawę pieczarek. 

W 2016 roku znalazł się na 63. pozycji w rankingu najbogatszych Polaków wg „Forbesa”. Jego majątek wyceniono na 490 mln zł. 

W 2006 roku Wojciech Kania, wraz z ojcem, przejął od miasta Pszczyny wieżę ciśnień, którą przerobił na restaurację – Wieżę Wodną, w której znalazły się restauracja i pub Steampunk. Zamknięto ją w 2018 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [katowice.wyborcza.pl]

Poprzedni artykułTomasz Kammel wstawił wpis, w którym wspomniał Wojciecha Młynarskiego. Słowa szybko zniknęły z sieci
Następny artykułPomyłka lekarzy. „Tatę przykryto czarnym workiem, a on wciąż żył”