Nie żyje Mory Kante. Uwielbiany muzyk, który spopularyzował muzykę afrykańską, odszedł 22 maja w wieku 70 lat. Niezwykle smutne informacje, dotyczące okoliczności śmierci, francuskiej agencji prasowej przekazał syn artysty. Fani i bliscy gwiazdora wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Ogromna strata.
 
Nie żyje słynny piosenkarz, znany z przeboju jak Yeke Yeke. Smutne informacje francuskiej agencji prasowej AFP przekazał jego syn. Jak zdradził mężczyzna, gdyby nie pandemia koronawirusa, fani wciąż mogliby cieszyć się twórczością uwielbianego muzyka.
 
 
 
Nie żyje Mory Kante
 
Nie żyje Mory Kante. Artysta odszedł 22 maja w wieku 70 lat. Jak potwierdził syn muzyka, przyczyną śmierci były przewlekłe problemy zdrowotne, które z powodu panującej pandemii koronawirusa nie były leczone. Mory Kante zmarł w Konakry, stolicy Gwinei.  
 

Cierpiał na przewlekłe choroby i często podróżował do Francji na leczenie, ale z powodu koronawirusa nie było to już możliwe – poinformował Balla Kante.

  1. Rząd przedłużył jedno z najważniejszych obostrzeń. Wielu będzie niezadowolonych
  2. Lekarz zdradza, jaki wpływ na płuca mają maseczki. Nie ma żadnych wątpliwości.
  3. ”Ślub od pierwszego wejrzenia”: jedna z par spodziewa się dziecka. Tuż przed finałem wypłynęła zaskakująca wiadomość

Mory Kante: informacje

Artysta, który spopularyzował muzykę afrykańską, przyszedł na świat 29 marca 1950 roku. Uwielbiany muzyk niedawno obchodził swoje okrągłe 70 urodziny. Niestety, 23 maja świat obiegła smutna informacja. Francuskie media podały, że Mory Kante nie żyje.

Uwielbiany muzyk cieszył się ogromną popularnością szczególnie w Paryżu, gdzie przeniósł się mając 34 lata. Fani kochali jego twórczość, w której wykorzystywał elementy tradycji afrykańskiej.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?
  2. Od czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdził.
  3. Minister zdrowia właśnie przekazał jedną z najważniejszych wiadomości. Miliony Polaków odetchną z ulgą
  4. Martyna Wojciechowska pokazała mamę. Jest nieziemsko piękna, zaniemówiliśmy
  5. ”Nasz nowy dom”: Katarzyna Dowbor wykazała się niezwykłą wrażliwością. Babcia i wnuk zawsze będą jej wdzięczni
  6. Andrzej Duda poszedł na zakupy. Nagranie zdobywa popularność a internauci pytają o ceny.

źródło: muzyka.interia.pl

 
Poprzedni artykułKoniec ”M jak miłość”. W ostatnim odcinku widzowie pobledną, Olek zrobi najgorszą możliwą rzecz
Następny artykułDominika Gwit nie wytrzymała i zalała się łzami. ”W sercu już nie raz na przestrzeni ostatnich lat miałam żal i smutek”
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.