Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wielka tragedia, nie żyje Jacek Czyż. Aktor kilka dni temu świętował urodziny
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 24.07.2020 12:53

Wielka tragedia, nie żyje Jacek Czyż. Aktor kilka dni temu świętował urodziny

Jolanta Lothe
David Tomaseti / Unsplash

Smutne informacje dotarły do wszystkich Polaków. Nie żyje uwielbiany aktor, a także lektor Jacek Czyż. Śmierć przyszła nagle i nikt nie spodziewał się, że zabierze go tak szybko. Informacje o odejściu wybitnej jednostki przekazał były radny Warszawy Andrzej Golimont za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Nie żyje Jacek Czyż, niezwykle smutne doniesienia obiegły cały kraj. Aktor i lektor odszedł w wieku 67 lat, ostatnie lata walczył z ciężką chorobą. Mimo wielu prób i samozaparcia nie udało mu się z nią wygrać. Czyż jeszcze 5 dni temu obchodził swoje kolejne urodziny, nikt nie przypuszczał, że niedługo po tym wydarzeniu odejdzie z tego świata.

Nie żyje Jacek Czyż

– Jacek Czyż nie żyje. A zaledwie 5 dni temu świętowaliśmy Jego urodziny. Umawialiśmy się, że „zaraz się zobaczymy”. Inaczej miało to „zaraz” wyglądać – napisał na swoim profilu na Facebooku Andrzej Dolimonta. – Jacek. Większości bardziej znany z głosu niż twarzy, bo i Tygrysek i RedBull i tysiące dubbingowych ról. Ale przecież także aktor dzięsiątków filmów. Jacek. Kompan. Żartowniś. Dobry człowiek. Strasznie smutno – dodał, żegnając mężczyznę.
Jacek Czyż z problemami zdrowotnymi zmagał się od wielu lat. W maju 2017 roku aktor trafił do szpitala z udarem mózgu. Niestety niebawem zdiagnozowano u niego raka prostaty z przerzutami na kości. Artysta cierpiał również na niedowidzenie połowiczne. Niewyobrażalne, że jeszcze niedawno świętował jednej z najpiękniejszych dni w swoim życiu.
Kim był Jacek Czyż?
Jacek Czyż był wybitnym aktorem, choć wiele z nas częściej mogła usłyszeć jego głos, niż zobaczyć na ekranie jego twarz. Artysta wcielił się w Tygryska z Kubusia Puchatka, Rafikiego z Króla Lwa czy też Argusa Filcha z Harry’ego Pottera.
Aktor zaledwie rok temu, w kwietniu poślubił miłość swojego życia, Miriam Aleksandrowicz. Niestety, mimo pieniężnej zbiórki i wszelkich starań, w dniu dzisiejszym Polskę obiegła niezwykle smutna wiadomość. Nie żyje Jacek Czyż. Artysta zmarł 24 lipca 2020 roku w wieku 67 lat.
ZOBACZ ZDJĘCIE:
Nie żyje Jacek Czyż. Wybitny aktor zmarł 24 lipca.
ZOBACZ TEŻ:
  1. Słynny Ferdek z Świata Według Kiepskich spędza w kuchni długie godziny. Niesamowite, co potem robi z jedzeniem
  2. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków
  3. Stanisława Ryster z „Wielkiej gry” była na szczycie. Niewiarygodne jak skończyła, smutne doniesienia
  4. Która z dwóch linii jest dłuższa? Ponad 99% osób podaje złą odpowiedź, prawda jest banalna
  5. Chciała schudnąć, zamówiła tabletki przez internet. 21-latka nie przeżyła
  6. Szumowski przypadkiem wygadał się, ile naprawdę w Polsce jest chorych. Liczba radykalnie różni się od oficjalnej
  7. Kolejny wielki operator wprowadza kary za niepłacenie abonamentu. Lepiej nie rób sobie długów
  8. Koronawirus na wiecu wyborczym Andrzeja Dudy. Sanepid zwraca się do uczestników z pilnym apelem
  9. Jacek Kurski oskarżał ojca kobiety, którą miał molestować jego syn. Jest mocna odpowiedź, padły dramatyczne, emocjonalne słowa

Źródło: se.pl, facebook.com

Tagi: nie żyje