Nie żyje wybitna postać. O śmierci Teresy Dąbrowskiej poinformowali jej współpracownicy. Mnóstwo osób, dla których była niezastąpioną kompanką zawodową i autorytetem pogrążyło się w smutku: -Żegnamy Ją z głębokim smutkiem.

Teresa Dąbrowska była niekwestionowanym autorytetem, wybitną znawczynią archeologii starożytnej. Profesor prowadziła liczne badania, była autorką mnóstwa prac naukowych. Jej śmierć wstrząsnęła wszystkimi. 

Nie żyje profesor Teresa Dąbrowska

Jak poinformowało Państwowe Muzeum Archeologiczne, profesor Teresa Dąbrowska zmarła 19 października. Nie podano oficjalnej przyczyny zgonu. Prof. Teresa Dąbrowska była wybitnym naukowcem zajmującym się archeologią.

Jej wpływ na rozwój tej nauki w Polsce był nieoceniony. Przez lata w Państwowym Muzeum Archeologicznym kierowała Działem Epoki Żelaza. Była także autorką licznych publikacji w Wiadomościach Archeologicznych.

Studenci i koledzy po fachu zaczytywali się w jej artykułach i książkach. Dla pokoleń archeologów prof. Teresa Dąbrowska jest niezaprzeczalnym autorytetem:

-Należała do grona najwybitniejszych polskich archeologów późnej starożytności. Była niekwestionowanym autorytetem dla kilku pokoleń archeologów i muzealników, otwarta i życzliwa nam wszystkim – wspomina ją Dyrekcja i Pracownicy Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.

  1. Stanie się już w piątek, wszyscy są w gotowości. Szef kancelarii premiera potwierdza
  2. TVN bije na alarm, zacznie się już dziś o 23:00. W wielu miejscach lepiej nie wychodzić z domów
  3. Atak nożownika po proteście w Gdyni. Pociął twarz mężczyźnie, który bronił obrażanych kobiet

Kim była profesor Teresa Dąbrowska?

Teresa Dąbrowska była archeologiem, badaczką okresu przedrzymskiego. Dla wielu pokoleń stanowiła niepodważalny autorytet. 

Była badaczką okresu przedrzymskiego pracującą na stanowiskach Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny, autorką licznych prac o młodszym okresie przedrzymskim i w starszym okresie rzymskim w Polsce: wschodnim pograniczu kultury przeworskiej oraz cennego katalogu stanowisk dla młodszego okresu przedrzymskiego obejmującego Mazowsze, Podlasie i północną Lubelszczyznę.

Od 2005 roku dzieliła się swoją wiedzą ze studentami Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Była uwielbiana przez młodych adeptów archeologii. Pod jej czujnym okiem powstało mnóstwo prac magisterskich. Informacja o jej śmierci poruszyła wszystkich.

Niestety to niejedyne smutne informacje, jakie obiegły w ostatnim czasie media. Nie żyje wybitny, polski artysta. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:


Profesor Teresa Dąbrowska była niezwykle cenioną uczoną.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowe badania wskazują grupę osób odporną na zakażenie koronawirusem. Wiemy, kto się do niej zalicza
  2. Lekarz bije na alarm, bardzo nietypowy objaw koronawirusa. Jeśli go masz, zapomnij o podróżach
  3. Pilna konferencja Strajku Kobiet, przedstawiono postulaty. Kiedy koniec protestów?
  4. Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza
  5. Pilne: Nie żyje książę, był czwarty w kolejce do tronu. Miał 38 lat
  6. TVN dotarł do najnowszych wieści ws. wyroku dotyczącego aborcji. Wiadomo, co będzie dalej
  7. Wreszcie, dotarliśmy do najłatwiejszego przepisu na wypiekanie pieczywa ze startych ogórków kiszonych

Źródło: nekrologi.wyborcza.pl, wnhs.uksw.pl

 

Poprzedni artykułKobiety z niepełnosprawnymi dziećmi pojawiły się pod sejmem. Powiedziały całą prawdę o pomocy od rządu
Następny artykuł”Pełne zamknięcie szkół, zakaz opuszczenia domu bez wyraźnej przyczyny”. Media ujawniają, jak może wyglądać lockdown
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl