Ojciec aktorki Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej nie żyje. Zmarł Stanisław Czartoryski – potomek jednego z najpotężniejszych i najstarszych rodów magnackich w Polsce. Mężczyzna odszedł, mając 81 lat. Gwiazda pogrążyła się w rozpaczy, to dla niej z pewnością ogromna strata.

Nie żyje Stanisław Czartoryski. O jego śmierci media dowiedziały się m.in. z publikacji Muzeum Czartoryskich w Puławach na Facebooku, którego zmarły był wiceprzewodniczącym Rady. Córka z pewnością jest załamana po śmierci ojca.

Nie żyje Stanisław Czartoryski

Stanisław Czartoryski urodził się w 1939 roku w majątku rodzinnym w Konarzewie. Zasłynął jako polski ogrodnik i dyplomata.

W latach 1958-1963 studiował prawo na Uniwersytecie Poznańskim. Udało mu się uzyskać tytuł magistra i w tym samym roku wyjechał na studia pomagisterskie do Londynu, gdzie uczył się w London School of Economics, które ukończył w 1965 roku.

W latach 1965-1990 prowadził własny zakład ogrodniczy w Warszawie. Kiedy w 1989 roku nastąpiła transformacja ustrojowa, rok później zaczął pełnić funkcję radcy-ministra w Ambasadzie RP w Holandii.

Sprawował ją aż do 1996 roku, a później został Ambasadorem RP w Norwegii, gdzie pozostał do 2001 roku. Następnie został powołany na radcę-ministra w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Od 2013 roku był współwłaścicielem zespołu pałacowo-parkowego w Konarzewie, którego ostatnim właścicielem był jego ojciec Roman Jacek Czartoryski.

Nie żyje polski potomek rodu magnackiego. Rodzina w rozpaczy

Stanisław Czartoryski był trzykrotnie żonaty. Z jego drugiego związku z Ewą Minkowską narodziło się dwoje dzieci: aktorka i piosenkarka Anna Czartoryska-Niemczycka i syn Michał.

Informacja o jego śmierci pojawiła się m.in. na Facebooku. Internauci od razu zasypali wpis komentarzami z wyrazami współczucia dla rodziny oraz bliskich. Słowa jednego z użytkowników Internetu w szczególności zapadają w pamięć.

Można być księciem z tytułu. Można być księciem z serca. Stanisław Czartoryski był zarówno tym pierwszym jak i tym drugim. Odszedł uroczy, skromny człowiek zawsze szczerze zainteresowany ludźmi. Będzie Go bardzo brakować – możemy przeczytać.

W mediach społecznościowych córki zmarłego nie pojawiło się żadne odniesienie do śmierci ojca. Zapewne Anna Czartoryska-Niemczycka ceni sobie swoją prywatność i chce przeżyć stratę w ciszy i samotności, z daleka od opinii publicznej.

Pragniemy złożyć wyrazy współczucia. Niestety, ale to niejedyna smutna wiadomość, która ostatnio obiegła media. Dzisiaj w nocy odszedł Ryszard Kotys, znany z roli Mariana Paździocha w serialu Świat według Kiepskich.

Zobacz zdjęcie:

nie żyje
fot. Rene1, wikipedia.org, domena publiczna

Nie żyje Stanisław Czartoryski. Jego córka jest znaną aktorką i piosenkarką.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: Wikipedia, Facebook

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl